Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Agresszív a nyuszim, mit...

Agresszív a nyuszim, mit tegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy hím nyuszim, egy és fél éves , sajnos nagyon agresszív. Tegnap megharapta az egyik haveromat(pedig csak simogatta), de úgy ,hogy tetanuszt kellet neki beadni.Még mikor etetem akkor is morog. Nem tudom hogy mi lehet a baja ,de már arra is gondoltam hogy azért ilyen mert még nem találkozott össze soha nőstény nyúllal.Ez a viselkedés a napokban jött rá, eddig nagyon szelíd volt. Már én magam is kezdek tőle félni, de senkinek sem szeretném odaadni és biztosan nem fogom megenni hiszen annyi időt töltöttem vele együtt . Szerintetek valahogy le lehet higgasztani?
2014. aug. 14. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ivartalanitsd.
2014. aug. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát nem is tudom... Nem szeretném megcsonkítani. Szerinted ha vennék mellé egy lány nyuszit és néha egybeereszteném őket akkor is lenyugodna?
2014. aug. 14. 19:44
 3/11 anonim ***** válasza:
meglehet. csak az, hogy én mikor kiveszem a lány nyúltól a bakot, akkor mindig gyávák lesznek.
2014. aug. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
és számíts akkor kis nyulakra is.
2014. aug. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Attól nem biztos,de megpróbálhatod.
2014. aug. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítással nem teszel neki rosszat. Sőt! Az életét is meghosszabbítod vele, mert nyugodtabb lesz és nem használódik el az energiája feleslegesen az ivaros időszakokban. Komolyan. Nézz utána!

A nőstény nyulat ugyan beengedheted, de attól nem fog megnyugodni, és hipp-hopp egy csomó kisnyúl is összejöhet.

A miénk is agresszív lett, nem lehetett a közelébe se menni és nagyon büdöset is pisilt. Ivartalanítás után egy játékos, bújós, édes angyalka lett belőle, aki mindig kiegyensúkyozott és boldog :) Az ivartalanítás meg rutinműtét, a miénk csak a műtét napján volt kicsit bágyadt, másnap már jól volt.

2014. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 $$$$$ ***** válasza:
Az ivartalanitás is egy megoldás de én a nőstény nyulal is meg próbálkoznàk. Mert őszintén szolva az ivartalanitás szerintem nem jó az álatoknak. Gonduljunk bele hogy az emberek közúl ki szetetné ha ''ivartalanitanák,,? (Gondolom nem sokan). Akkor az állatok mért szeretnék. Persze ha nagyon agresszív akkor lehet muszáj lessz .mert attol biztos hogy lenyugszik.
2014. aug. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, az egyik ismerősömnek van 7 db lány nyuszija, de nincs egy darab fiú se(pedig szeretne nyulakat tenyészteni). Megkérdezte , hogy nem-e adnám kölcsönbe kb. 3-4 napra az én nyulamat. Természetesen mondtam neki hogy persze :)Jövőhéten valamikor majd elviszi. Majd megírom hogy nem-e változott valamit utána. De ha nem akkor sajnos el kell ajándékoznom valakinek, mert a párom most közölte , hogy ő ezt már nem bírja , ugyanis allergiás a szőrére és egyszer-kétszer már őt is megkarmolta :((((
2014. aug. 15. 15:17
 9/11 anonim ***** válasza:
sok szerencsét :D
2014. aug. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 $$$$$ ***** válasza:
Sok szerencsét :)
2014. aug. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!