Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tenyésztőtől szeretnék törpeny...

Tenyésztőtől szeretnék törpenyulat venni. Kit ajánlotok (Baranya megyén belül)?

Figyelt kérdés

Még nem vettünk tenyésztőtől állatot, eddig egy kutyust vettünk a vásárban, egy másikat befogadtunk, és több cicánk is van. Az első cicát szintén befogadtuk, a többinek ő a mamája.

A lényeg az, hogy nyuszit tenyésztőtől szeretné(n)k venni, csak nem ismerek senkit, és szeretném biztosan tudni, hogy a pici nyuszit jól gondozták, mielőtt hozzám kerül.

Igen, jól átgondoltam, ő egy plusz felelősség lesz, de egy barát is. Mindegyik állatkánk az udvarban él, ami hatalmas, csak egy cicánk élt a házban (de ő is kimehetett, amikor akart), de ő sajnos meghalt a nyáron, nagyon beteg és öreg volt. Őt nem lehet pótolni, de mégis szeretnék egy kis kedvencet, aki bent él velünk. Először egy újabb cicára gondoltam, de előfordulhat, hogy különleges elvárásaim lennének vele szemben (pl. azt szeresse, akkor aludjon, úgy viselkedjen, mint a szegény elhunyt Spuri), így jött az ötlet, hogy inkább más fajta állat legyen. Kutya nem lehet (belőlük kettő is sok néha :) ), hüllőt, madarat, halat nem szeretnék, és a kisemlősök közül nekem a nyuszik tetszenek a legjobban, plusz van egy kb. 100cmx60cm-es ketrecünk itthon, az előző lakója, a nővérem törpenyula sajnos már nem használja (ajándék nyuszi volt a barátjától, és amikor felbontották az eljegyzést, el kellett ajándékoznunk a nyuszit, mert eszébe juttatta a volt barátját), de a ketrec még megvan. Nyugodt helye is lesz, a szobámban csend van, nincs huzat, de friss a levegő, és túl meleg sincs, és itt a többi állat sem zaklathatja (plusz mivel ugye én itt alszok, így biztos, hogy nem felejtem el kitakarítani, mert nem szeretném egész nap a piszkos almot szaglászni). Az éjjeli motoszkálás nem zavar, nagyon mélyen alszok (Amikor festés volt a szobámban, minden bútort ki kellett vinni. Korán kellett kezdeni a festést, de én előző nap legalább hajnali egyig fent voltam, így anyuék nem tudtak felkelteni, így feladták. Amikor "felébredtem", már csak az ágyam volt a szobában, addigra mindent kihordtak, és úgy ébresztett fel az kedves öcsém, hogy lelökött az ágyról, mert akárhogy zajongtak, nem ébredtem fel. :D).

Szóval jó helye lesz, minden megvan már, csak maga a törpenyuszi hiányzik. :)

Aki vett már nyulat Baranya megyében, hol vette? Mik a tapasztalatai? És mennyibe került?



2014. aug. 17. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
2014. aug. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

[link]

Pécs mellett van, egy nagyon segítőkész fiatal hölgy tenyészti a nyuszikat, este 10kor is hívhatom tanácsért, a baráti társaságban többünknek is Tőle van nyula, csak jót tudok róla mondani, azt hiszem az árak fajtánként változnak, érdemes felhívni, a facebook oldala lehet hogy frissebb, ott is nézz körül, ha jól tudom most is vannak eladó kisnyulai. :)

2014. aug. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Azt hiszem a másodikhoz nézünk be először, a honlapon róla több információ volt. Remélem nála megtalálom a leendő nyuszimat! :)

2014. aug. 20. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!