Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Idősebb degut is lehet szelidí...

Idősebb degut is lehet szelidíteni, kézhez szoktatni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 3. 18:58
 1/3 anonim válasza:
Mennyi idősre gondolsz?
2014. szept. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem úgy jó 12 éve volt degum, az egyik kedves volt, az állatkereskedésből kaptam, de 1 hét után elpusztult. A másik idősebb volt, az egyetemről hozták nekem, az bolond volt szegényke, nem igazán engedte, hogy megfogjam, egyszer meg is harapott, és képes volt egész nap egy helyben ülni és dülöngélni (mondjuk utána el is pusztult). Én lelkiismeretesen elvittem mind a kettőt az állatorvoshoz, aki közölte velem, hogy ezek kivétel nélkül tele vannak élősködővel, és ő nem foglalkozik ilyennel. ... Nekem nem sikerült az idősebbet megszelídíteni, de szerintem azt senki se tudta volna.

A csokira rá tudnak cuppanni, azzal talán rá tudod venni őket egy s másra, amilyen hülyének nézzük őket, annyira nem azok, elég okosak. Anno volt egy táp rágcsálóknak, amiben csoki darabok voltak, az idősebb degum mielőtt elpusztult csak azt a csokit ette ki a tápból, szegényem. A csokiért mindenre képesek, illetve ha a hasukat és a szájuk alatt simogatod őket, szinte transzba esnek és megmerevedve élvezik a simit. Szerintem próbálkozz ezzel a kettővel, tegyél csokit a tenyeredbe és azzal próbálkozz náluk. Barátnőm rendes csokival tömte a deguját meg keksszel, és a deguja 8 vagy 9 évig élt (már nem rémlik). Tehát tudja fene, szerintem abba sem halnak bele. A vadonban él sztem 1-2 évig, aztán megdöglik vagy megeszi valami, szóval 8-9 év egy ilyen állatnak már aggastyán kor. A végén már ősz volt a szőre, nagyon cuki volt. Egy ismerősöm deguja 15 évig élt, de ezt nem tudom, mennyire igaz, azt nem ismertem.

2014. szept. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Háát a csoki nem a legjobb ötlet, mert elég hajlamosak a cukorbetegségre... A cukros ételeket kerüljük. Amúgy nekem az egyik degumat már javában felnőtten hoztuk haza, számtalanszor harapott véresre, de nagyob sokat játszottam vele, meg futtattam, úgyhogy a végén már eszébe sem jutott. :)
2014. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!