Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Havonta nagyjából mennyibe...

Havonta nagyjából mennyibe kerül egy, esetleg két törpenyuszi tartása?

Figyelt kérdés

Szeretnék nyuszit, de a szüleim nem biztos, hogy örülnének neki, ezért valószínűleg a zsebpénzemből kell majd eltartanom (de mondjuk biztos besegítenének, ha arról lenne szó, de nem akarnám ezzel terhelni még őket). Persze az a tápot, szénát jelentené, mert zöldséget, gyümölcsöt tudok neki adni abból, amit magunknak is veszünk, forgácsot meg a nagypapám csinál.

Volt már nyuszink egyébként, csak régen, és voltak tengerimalacaim is évekig, szóval tudom, mekkora felelősség, mennyi figyelemmel jár. Még át kell gondolnom, addig is csak érdeklődöm, nézelődöm. :)


Köszi a válaszokat!

18/l



2014. szept. 7. 10:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és az oltások hogy vannak? Tudtommal kell őket vinni. Milyen gyakran? És az mennyibe kerül?
2014. szept. 7. 10:52
 2/5 anonim ***** válasza:

Forgács nem kell alá, szénából vehetsz kisbálát, párszáz ft, és hónapokig elég, pl jófogáson keress rá. Tápból én versele laga cuni fitet adok, ebből 5 kg kerül 1200 ftba a fressnapfban, hónapokig elég.

Az oltás oltóanyagtól is függ, meg persze orvostól, én pestorinnal oltatom a nyuszimat, 3500 egy oltás, és félévente viszem. De nyuszis oldalakon szoktak szervezni csoportos oltást, akkor olcsóbb is lehet.

Ami nagyobb kiadás, az a ketrec.

2014. szept. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ! :)


Igen, tudom, hogy a ketrec nagyon sokba kerül, sajnos az lenne a legnagyobb tétel mind közül. :( De majd megoldom valahogy.

2014. szept. 8. 20:35
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Nekem évekig volt két törpenyulam és pontosan tudom mivel jár a tartásuk. Inkább lebeszélnélek róla mert éjszaka rendkívül zajosak (nálunk másik szobában voltak szerencsére de még onnan is hallottam őket.)2db 100x50-es ketrecben voltak külön tartva, mivel ivaréretként agresszívek lettek egymással (két lány). Hetente takarítottam őket és pelletet vettem allájuk alomnak. Olcsón lehet kapni barkácsáruházakban 15kg-os kiszerelésben fűtési célra. Havi tartásuk maximum két-háromezer forintra jött ki olcsó táppal számolva+zöldségek.
2014. szept. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia:) hat az a fajta tap amit mi veszunk az 1400ft de elegendo LEGALABBegy honapra:) szenat kell neki venni az a fo taplaleka:) termeszetesen ha allatorvoshoz kell venni mert vmi baja van akkor az plusz penz. Az oltas nekunk 4000ft volt. Zoldseget meg gyumolcsot kell meg ennie. Ketrec ujonan 10000ft korul van:/ es kb ennyi:) ha barmi kerdesed van a torpenyuszikkal kapcsolatban honnan vedd, hogy etesd stb akkor nyugodtan irj privatba:)
2014. szept. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!