Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszi tartásánál,...

A törpenyuszi tartásánál, nevelésénél milyen hibákat követhetek el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy hete kaptam egy 6 hetes törpenyuszit, viszont még semmilyen kisemlősöm nem volt, így nyilván utána olvastam a dolgoknak, amennyire tudtam, most mégis lenne pár (buta) kérdésem.

Olvastam, hogy kétféle ürülékük van, az egyik a hagyományos bogyó a másik a lágybélsár, amivel nekem nem kéne találkoznom. Az első két napban több tápot adtam, gondolom ezért találtam ilyet a ketrecébe, kivettem, kidobtam, mérsékeltem a tápot, máig minden rendben is volt, de most megint mindenfele ilyen ürüléket hagy. Reggelire répát és egy salátalevelet kapott, ahogy minden nap. Tudnátok esetleg segíteni, mit "rontok" el? Min változtassak?


reggelente amíg a konyhában vagyok ki szoktam engedni, a folyosón és a konyhába (itt nincsenek kábelek, vagy szekrény, ami alá elbújhat), a megfogással nincsen baj, engedi, hogy simogassam, odajön, nem kell kergetni. Van egy kis háza, amit nem igazán használ, inkább a tetején szokott pihengetni, bujkálni, elszaladni nem szokott, inkább kíváncsiskodik.

Nem szeretném sem elkapatni, de nyilván terrorba sem akarom tartani. Mi az amivel nevelni lehet, ha szemtelenkedik, vagy olyan dolgot csinál, amit nem szabad.?

Mire kell figyelni, mit tanácsoltok?


A ketrecbe ugyan benyúlok, de ha a házát használja, ott mindig békén hagyom.


Amikor ide került nagyon szép volt a szőre, most viszont a nyakán kicsit furcsa, ezt mi okozhatja? Nem vészes, de máshol szép egyenletes, a nyakán viszont olyan, mintha zsíros lenne.


Szóval lényeg a lényeg, bármilyen tanácsot szívesen fogadok, előre is köszönöm nektek!



2014. jún. 26. 12:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Amit találsz, az sima hasmenés, és szerintem azt rontod el, hogy túl sokféle dolgot adsz neki. Fokozatosan kellene adagolnod, megismertetni a répával, ha hozzászokott, adni neki almát, ha ahhoz hozzászokik, adni mást stb. És sok-sok széna legyen előtte. Táp nem szükséges olyan sok, és főleg ne legyen állandóan előtte.


Ha szemtelenkedik, én erélyesen rászólok, hogy NEM!, általában beválik. Nálam csak az ágyra felugrással van (volt) gond, a kábeleket megrágná ugyan, de én elbarikádozok mindent, így oldottam meg.


A zsíros szőrrel nem tudok mit kezdeni, nekem még sosem volt ilyen.

2014. jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 KGabi0000 ***** válasza:
0%
Az én nyuszim már másfél éves és mi mindenféle ételt adunk neki.Kap dinnyehéjat,borsóhéjat,répát,almát és más zöldségeket ,gyümölcsöket.Szerintem az a baj,hogy sok tápot adsz neki.Mi először sok szénát adtunk neki,csak később jött a táp.Nálunk most már táp mindig van előtte és nem falja fel gyorsan az összeset,hanem beosztja.Nem is szereti,ha mondjuk 3 napig ugyanazt kell ennie.Jobban szereti,ha mondjuk egyik nap répát kap másik nap borsóhéjat,következő nap tápot.Szóval így.A salátalevél szerintem még egy kicsit okozhatja a hasmenést,inkább szénát adj neki.De egyébként gyorsan fog változni,hamar el fog ez múlni,ha egy kicsit nagyobb lesz.A mi nyuszink is ilyen barátságos,mindig odajön hozzánk.
2014. jún. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
3 hónapos koráig nem igazán kellene neki mást adni, mint szénát és tápot (+ vizet). Ha lágyabb a bogyója, akkor a saláta a ludas. Pár napig ne adj neki.
2014. jún. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekünk a tenyésztő azt mondta, hogy 3 hónapos koráig ne kapjon semmilyen zöldet és erre az állatorvos is rábólintott. Utána se lehet folyton adni neki és csak kis mennyiségben. Sőt, nem is muszáj minden nap kapnia. A fő tápláléka (kb. 80%-ban) a széna, ebből legyen mindig előtte és persze friss víz. És kapjon tápot. Salátával óvatosan, mi azt az infót kaptuk, hogy a leveleiben tárolja a méreganyagot permetezés után és mivel a nyuszik nem tudnak hányni, ezért végzetes is lehet. Szóval salátát csak akkor, ha "bio", azaz ti termesztitek és tutira nincs vegyszerrel kezelve.

A lágy bélsárról annyit, hogy néha azzal is lehet találkozni, de ez nem okoz problémát.

Ha rosszalkodik szólj rá, nyilván legközelebb is ugyanúgy meg fogja próbálni, de egy idő után megtanulja, hogy mit lehet és mit nem. szóval ne várj csodát az első rászólás után :)

Oltani olyan 10 hetes kor környékén ajánlatos, ha kombinált oltást kap,akkor azt 4 héten belül ismételni kell.

2014. jún. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A legnagyobbat már elkövetted. 3 hónapos koráig TILOS zöldet adni, kizárólag táp és széna, meg minden nap friss víz!

Nagyon érzékeny az emésztörendszerük, ezért megy a hasa. Ha nem vigyázol, ez halálos is lehet.

Milyen tápot kap, és mennyit? Széna?

2014. jún. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A Fressnapfnól vettünk kimérős tápot, minden este két evőkanálnyit kap, széna is mindig van előtte. Szalma van alatta alomnak, amit sokkal szívesebben rágcsál, mint a szénát. Minden nap cserélem alatta az almot, mert még össze-vissza bogyózik a ketrecben, nehogy valami baja legyen.
2014. jún. 26. 16:59
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
vegyél neki wc-t és csak azt almozd be, nem kell az egész ketrecet, én a pelletet javaslom erre a célra. Mekkora ketrece van? legalább 100x50-es kellene neki.
2014. jún. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem emlékszem pontosan, de bőven elfér benne, talán 100x75-ös.

Tehát az egész ketrecbe ne rakjak szalmát, vagy bármilyen almot, elég csak egy helyre, akkor is inkább fapellet?

2014. jún. 26. 19:34
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen, elég neki csak a wc-jét almozni, szerintem a fa pellet a legjobb, nincs büdös szaga. Először kipróbáltuk forgáccsal, de azt a nyuszi jóízűen szépen elkezdte megenni és széttúrta mindenfelé.... :)
2014. jún. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Valóban jobb, ha csak a wc van almozva, kevesebbet kell takarítani, higiénikusabb, nem kell a nyuszinak a pisiben állnia egész nap.
2014. jún. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!