Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungária törpehörcsög...

Dzsungária törpehörcsög tartása? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van 2 hörcsögöm..Testvérek,azonos neműek, körülbelül 6 hetesek..Eddig még nem bántották egymást,igaz cincogást már hallottam de jele se volt veszekedésnek. 30 cm hosszúságú és 20 cm széles ketrecben vannak,ami egy kerékkel,sok forgáccsal, wc papír gurigákkal és almával van ellátva. Enni csak almát kapnak (minden este frisset ). 1 hete vannak nálam és az utóbbi pár napba ,,megvadultak'',mert ha már benyúlok a ketrecbe például almát cserélni már az ujjaimat harapják,de úgy hogy elkezd vérezni. Gőzöm sincs miért. Egymást védik ? Vagy megijednek tőlem és azért ? Hisz tőlem kapnak enni,lehetnének kicsit kedvesebbek..Barátnőm azt mondja,hogy NE adjak nekik még répát, Karma hörcsög magot se,mert fiatalok ahhoz,és száraz kenyeret se,mert a hasának nem tesz jót. De így meg mivel gondolom nő a foguk a ketrecet rágják. Azt mondták,hogy inni se adjak nekik,mert felesleges ha kapnak friss gyümölcsöt. (van önitató,de nincs felszerelve)

Ők az első hörcsögeim ( azt hittem 1 darab hörcsögöm lesz,de kettőt kaptam,ami kissé megnehezíti a dolgom így kezdőként) és nem tudom mi a jó nekik és mi nem,hiába olvastam már át az összes internetes oldalt a hörcsögökről. Tudnátok nekem segíteni ?:)



2014. szept. 13. 12:01
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Az baj ha tele van az egyik pofazacsija kajával ?? Most látom hogy a magokat elrakta a szájába,az baj?
2014. szept. 13. 17:29
 12/16 anonim válasza:
Majd a pofazacskójában lévő kaját el fogja rakni a ketrec egyik sarkába, mindig ezt csinálják, ne aggódj.
2014. szept. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a a válaszokat, bocsi ha valamit már írtak!

Szóval inkább zöldségeket adj nekik: uborka, paprika, répa, paradicsom

Gyümit ritkábban, hetente 1-2 szer (gyümik magját mindig vedd ki (almamagot pl)! Valamint hetente 2-szer sajt/tejföl (utóbbit nekem ujjamról szokta lenyalogatni) is kell nekik. Sajtot is próbáld meg kézből adni.

De ami minden nap kell hogy legyen a tálkájukban: magkeverék. Tudsz csinálni is magadnak, de bármelyik kisállatkereskedésben árulnak "rágcsáló magkeverék"-et nem annyira drága!

Valamint egy nagyobb kupakba víz! Ezt eleinte biztos fel fogják borogatni akarva akaratlaul, de aztán rájönnek hogy az jó ott nekik, próbálják majd kikerülni!


Harapásról leszoktatni türelemmel lehet. Először csak szokják a jelenlétedet, utána pl a magkeverékből mindig mikor szórod be, a napraforgómagot meg a tökmagot vedd ki, általában azok a kedvenceik. Azt két ujjad közé fogd meg, és nyújtsad felé. Meg fogja szaglászni, majd elveszi tuti! Ezt egy hétig csinálod, aztán amikor úgy érzed, tenyeredbe rakj egy csipet magkeveréket, és rakd elé a tenyeredet. Jobb esetben felmászik rá, és onnan veszi el.


Ja és igen, mindenképpen válaszd őket külön!

2014. szept. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 KisBethany válasza:
Szia. Nekem is van hörcsögöm igaz nem kettő, de már lassan 3 éves lesz:) én uborkát szoktam a legtöbbször neki adni mert az nagyon lédús,meg szereti is. A száraz kenyeret is nagyon bírja minden nap eszik belőle. Néha túrót es egy kis tojásfehérjét is kap. 2-3 naponta kis sajtot. Az almát es a salátát is kedveli.a répát viszont annyira nem... az kisállatkereskedésbe vettem neki ien keveréket azt is szereti, viszont azt vettem észre h minden nap nem kell adni abból. Aztán minden nap mozogtasd. Wc gurigát is szereti rágcsálni ill. Benne szunyókálni. Azt olvastam én is hogy krumplit nyersen nem lehet adni meg kukoricát, de a száritott kukoricát szereti. Babot, borsót sem szabad.
2014. szept. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ezek kellenek egy hörcsögtartónak:

- ketrec: Akkor a legjobb, ha emelet van rajta, mert így többet tud mozogni, biztos, hogy nem szökik ki belőle, és sokat tud benne tornázni, a forgács viszont kiszóródik belőle.

- mókuskerék: Kb. 20-25 cm átmérőjű, hogy meglegyen a napi mozgásigénye.

- WC papír guriga: Hogy tudjon mit rágcsálni, miből fészket csinálni és miben aludni. Szeretik, ha több van összerakva egymásba, mert akkor olyan, mint egy alagút és egy csomót rohangásznak benne.

- fogkoptató kő vagy kérges faágak: Hogy tudja a gurigán kívül valamin koptatni a fogát.

- tányér: Hogy ne legyen szanaszét a kaja. Bár néhány hörcsög kiszedi belőle a kaját, szóval ezt nem muszáj.

- kerámia/műanyag házikó: Hogy tudjon mibe aludni, hiszen, ha több kuckója van, jobban fogja érezni magát.

- itató: Hiába látod azt számos weboldalon, hogy nem kell nekik itató, mert nem isznak. Ez mind nem igaz, hiszem, ha nem kapnak elég lédús gyümölcsöt és zöldséget, igenis kell nekik víz. Ezt célszerű úgy rakni a terráriumba, hogy egy elgörbített végű dróttal akasztod a terrárium falára.

- 3-4 cm forgács: Mert a hörik imádnak a forgácsban kaparászni, és néha benne is alszanak. Ha a forgácsot hideg helyen tároljuk, takarítás előtt egy-két órával be kell hozni a meleg szobába, mert a hideg forgácsban könnyen felfázhatnak és elpusztulhatnak a hörik.

- száraz kenyér: Ezzel is a fogukat koptatják, és imádják, DE csak olyat szabad adni nekik, amin nincs papír és penész sem!


Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye, barack, szőlő.


Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.


A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat, én reggel és este szoktam nekik adni egy nagyobb ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a forgácsba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)!

Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak.

Minden kaját meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni.

TILOS "k" kezdőbetűjű kajákat adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, krumpli, körte), mert a keményítőt tartalmazó kajáktól elpusztulnak!


Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól elpusztulnak.

A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.


Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, kukacok, tejföl, túró.

Sajtból, tejfölből és túróból csak akkora darabot kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele.

A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!


Az én terráriumomat és ketrecemet kb. havonta takarítom, de az alján úgyis látszik, hogy mennyire koszos.

Igaz, hogy rengeteg helyen írják, hogy hetente kell, de ha nem koszos, felesleges.


1 hörim terráriuma: 60 cm x 40 cm széles és 30 cm magas

1 hörim terráriuma: 50 cm x 29 cm széles és 33 cm magas

1 hörim ketrece: 40 cm x 30 cm széles és 37 cm magas


Játékok hörcsögnek:

- mókuskerék: Így nem fog elhízni; viszont az fontos, hogy csak olyat szabad venni, aminek a talpa és a kereke között van minimum 1-2 cm távolság, mert különben beleakad a forgácsba és nem tudja hajtani, és ne műanyag legyen, mert azt szétrágják.

[link]

- kis faházikó: Ebben tud aludni, ráadásul mászkálhat is rajta, rágcsálhatja…

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

- libikóka: Ahogy a hörcsög mászkál rajta, billeg alatta.

[link]

- kerítés: Ennek segítségével lerakhatod a padlóra, és nem tud elfutni, ráadásul, ha leteszed neki a kedvenc játékait, órákig leköti velük magát.

[link]

- szalmaházikó: Aludni és bujkálni is tud benne, akár rágcsálhatja is, így ezzel is leköti magát.

[link]


A hörcsöggömböt nem ajánlom a hörinek, mert csak azért fut benne a hörcsög, mert ki akar jönni. Mivel nem lát ki belőle, csak rohan és rohan, így annyira fel tud gyorsulni, hogy már nem tudja kikerülni a tárgyakat és nekik is mehet! Ettől úgy megütheti magát, hogy akár belső vérzése is lehet, amitől pár nap alatt elpusztulhat.


Ezeket saját tapasztalatomból írtam.

Ha van a közeledben Fressnapf üzlet, ott nézz körbe, mert ezeket biztos, hogy árulják ott is (én is onnan vettem). :)

2014. okt. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha a pofazacskójában van a kaja, hiszen ez a szerve erre való. :P Abban tárolja a kaját, majd pedig egy biztonságos helyen kiveszi és elássa.
2014. okt. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!