Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell beszereznem mielőtt...

Mit kell beszereznem mielőtt megérkeznek a kis patkányaim?

Figyelt kérdés

Pl játékokra, használati tárgyakra gondolok.

Nektek milyen márkájú étel,alom felel meg? És milyen árkategóriákban érdemes gondolkodni? Gondolom nem kell mindenből a legdrágábbat megvenni nekik.. Alomnak szalmapelletet ajánlották. Márkákat,árakat,beszerzési helyeket is írjatok ha tudtok!



2014. szept. 15. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:

pellet, vagy macskaalom (enyémeknek ez vált be, Cirmi márkájú), semmi illatosított dolog nem jó.


én kartonpapír csövekből (papírtekercsek közepe, ahol terveket is plottolnak, ott szerintem tudnak adni, én a munkahelyemről hordtam) csináltam nekik fenti etetőt, oda kapták a nasit, diót, száraz macskaeledelt pár szemet, mászniuk kellett érte a csövekben,aztán kibújni és szaladni a helyükre a zsákmánnyal. szerették.


vettem az ikeában pár sima fehér olcsó kéztörlő kis törölközőt, azokat tudtam mosni magas hőfokon, használt törölközőm nekem nem volt.

a függőágyuk ezzel volt kibélelve mindig és ha fürdettem, vagy körmöt vágtam, akkro is ebbe voltak becsavarva/lefogva.


nem nagyon érdemes költeni kész dolgokra, mert a legtöbb összepisili és akkor azt már egy idő után csak cserélni lehet, pl a faházak.

én az ammónia miatt nem is szerettem a zárt vackokat, úgy építettem, hogy a függőágy alatt legyen nekik egy elbújós rész.


ahova el tudtak bújni, oda vettem a metróban kéztörlő papírt, abból tettem 10lapot alájuk és 10-et galacsonokban szétszórtam, behordták maguknak a helyükre, dolgoztak a vacoképítéssel, imádták elvenni a kezemből és vinni. ezt 2 naponta felnyaláboltam és kidobtam és kezdődött elölről a rámolás, nagyon élvezték és mindig tiszta volt a helyük (alatta macskaalom persze)

2014. szept. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

játékokat nem szerették, mindent szétrágtak, de rámolni imádtak, ezért írtam a fentit.


enni mindig kaptak párolt zöldséget, főtt rizst ilyesmiket, kiszedtem a levesből a borsót, brokkolit, répát, leöblítettem és külön kis műanyagban megkapták. a rizst imádják.


mellette a magvak, patkányeleség, nem a tescos, azt sosem ették meg, de a fressnapfban van valami rózsaszín zacskós drágán, na azt sem szerették.

majd kitapasztalod, mit szeretnek.


vizet én tálból adtam nekik, de bele kellett tennem egy nagy követ nehezéknek, mert állandóan kiborították.

volt ilyen csöves itató is, kettő is, a tappancsosat lerágták, a másikat meg állandóan lökdösték és folyt a víz belőle minidig, én ezt beszüntettem.


nem tudom, mire vagy még kíváncsi.


nagyon szeretik a gyümölcsöket is, kaptak banánt, szőlőt, néha teljesen letisztított mandarinvelőt is.

Mikor minek volt szezonja. A cseresznyét is nagyon szerették.

2014. szept. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ja és egy patkányoknak megfelelő ketrec!

több féle méretben van, az enyém 40x80-as alapterületű volt, 60cm magas és ezt rendeztem be nekik lépcsősen 3 szintre.

2014. szept. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Alomból nekik mindegy,hogy a kristályos vagy csomósodó stb?

A sarokwc-t használják ők is vagy éppen ahová kedvük tartja? 2 kisfiúm lesz,azt hallottam ők többet vizelnek

Még érdekel,hogy ki hogy oldja meg a szobában/lakásban mászkálást? Mert szeretném ha sokat lennének velünk kinn,az ágyban,mindenhol, viszont sok a vezeték ami megoldható ha valami védő csövekbe vezetjük őket,de az elektromos dolgokkal (laptop,tv,playstation) mi a helyzet? Vagy azért az ilyenek nem érdeklik őket?

Ki hogy tartja a lakásában? Gondolom nem kell elpakolni mindent,ugye? :)

2014. szept. 15. 15:43
 5/8 A kérdező kommentje:
És még arra is kíváncsi lennék,hogy az elején mire kell számítanom? Nagyon nehezen fognak megszokni vagy ez mindegyiknél más? Szegényeknek utazniuk is kell velem kb 2 órát hazafelé,vonaton. Lehet nem lesz túl jó kedvük tőle... Mennyi idő után nyúlhatok hozzá? Akár az első nap már játszhatunk is velük,ha hagyja vagy inkább hagyni kell nekik néhány napot amíg megszokják a helyüket?
2014. szept. 15. 15:52
 6/8 anonim ***** válasza:

a patkány nagyon nem szereti az idegen környezetet.

pár napot mindenképpen hagyj nekik, hogy magukra találjanak.

általában gubbasztanak a vackukban és csendben, félhomályban fedezik fel a területet majd.


nekem mindig nyitva volt az ajtajuk, de nem jöttek ki, illetve kicsiként még ki ki zuhantak, de kapartak is vissza a helyükre azonnal. Utálták azokat a helyeket, amiket nem ismernek.


Az ágyba, szőnyegre kanapéra nem engdtem, mert ha kivettem őket, azonnal jelölték az útvonalat és én nem tudtam leszoktatni őket erről.


A párom nyakában tévézett az egyik, ő volt az okosabb, ő mindig a sarokba csinálta a dolgát ameddig meg nem öregedett. Akkor már oda, ahol aludt. A másik sosem volt rendtartó, azért is szoktam rá a macskaalom + papírhalom ra. A macskaalom bentonit, nagyobb darabos, nem porszerű és csomósodó, láttam, hogy hova pisilnek és elég volt azt kiszedni, a kakit meg összesöpörtem egy papírlappal és egyben kiemeltem zacskóval. Nagyon jó így takarítani őket szerintem. A papírkupacot is (amit miszlikre tépnek) csak kikaptam és kapták a tisztát.

Így nem is büdik szerintem. Az a fontos, hogy ne huzatban legyenek és ne terráriumban, hanem ketrecben.


Nekem nem rágtak meg semmit, de mindent elloptak, amit elértek. A nagy törölközőt is behúzta a kanapéról a vackába és a függönyt is próbálta elvinni. Ellopták a fecskendőket, a betadint, a körömvágó csipeszt, mindent.

2014. szept. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Bármi eszedbe jut még írd le :) A ketrecet már megrendeltem, 60cm magas, 3 szintes, de lehet átalakítom majd 2 nagyobb részre. Köszi, már kíváncsi vagyok,hogy milyen lesz velük,de még várni kell mire mindent beszerzek nekik! :)

Csak attól félek nagyon,hogy nem fogják jól érezni magukat,vagy nem közelednek hozzám..de remélem nem így lesz!

2014. szept. 15. 18:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Türelemmel imádni fognak.

Mielőtt adsz nekik enni, mindig valami állandó jelzést találj ki, én pl. csipogtam nekik és ha meghallották szaladtak az ajtóhoz. Malátapasztát is vettem nekik, azt nagyon szerették de csak nasinak, meg kihívni őket.


A csirkecsontot is szerették rágni.


Mindig lemostam a sót, fűszereket, ha az enyémből kaptak.


Ameddig kicsik, lehet, hogy próbálkoznak a csipkedéssel, de akkor még nagyon kis kedvesek. Ha megnőnek és megszoknak, nem harapnak, de azért ne legyen parizel szagú a kezed. Az enyémek mondjuk nyalogatták a kezem olyankor, de meg is harapott egyszer-egyszer mind a kettő az elején.


A gumikesztyű szagát utálták pl és megtámadták. Zacskóval a kezemen takarítottam, azt csak lopták volna, de nem haraptak rá.


Ja és macskával együtt laktak, de hónapokig őrizte őket a cicám, ők meg beleharaptak az orrába farkába. 2 év múlva a macskát már nem érdekelte, de a patik akkor is támadtak volna még, ha hagyom.

2014. szept. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!