Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tudni a törpenyusziró...

Mit kell tudni a törpenyusziról, mielőtt azt veszünk?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek a törpenyuszik, csak nem nagyon tudok róluk bármit is.

Honnan kell venni? Milyen fajtái vannak?

Annyit tudok, hogy a legkisebb ketrec 100x100-as, vagy 100x50-es, de ennél én nagyobbat szeretnék, pl.:120x120-ast.

Ha lehet tapasztalótból írjatok! :) köszi



#nyúl #tudnivaló #tösrpenyuszi
2014. szept. 24. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A miénk oroszlányfejű törpenyuszi.

Nekünk nincs ekkora ketrec, de sokat engedjük ki.

Etetés: széna a fő tápláléka, ez legyen előtte mindig, plusz víz. reggel és este pici!!! táp, egy kiskanálnyi, nem több. zöldség, gyümölcs módjával adva a 3. hónaptól fokozatosan szoktatva

Takarítás: almot (legjobb a pellet) elég csak a nyusziwcbe tenni és 2 naponta pucolni. Szobatisztává nevelhetők.

Védőoltások kötelezőek.

Én mondjuk ivartalaníttattam is a mi bak nyuszinkat, mert egyrészt ivarosodáskor nagyon agresszív és jelölős lett, utána meg egy kis nagyal, másrészt az életét is meghosszabbítod azzal, ha nem készítik ki a szervezetét az ivarosodás hormonjai.

Játék: a miénk nem szeret játszani nyuszijátékokkal, inkább futkos és keresi a kábeleket :) (mindent rágnak, figyelni kell rájuk, ha szabadon vannak).

2014. szept. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Két éve nyuszitulajdonos vagyok! :)


Mint minden állatnál, náluk is hatalmas a felelősség, nem elég etetni-itatni és pucolni, foglalkozni is kell vele, hogy ne unatkozzon. Mivel 6-8 évig élhet, nem árt előre gondolkodni, ő nem egy eldobható valami, amit ha megununk, csak úgy megválhatunk tőle.


Az enyém tenyésztőtől van, szerintem ez nagyon fontos. A kisnyulak személyiségét leginkább életük első pár hetében átélt benyomások határozzák meg. Milyen zajokat hallott, kézhez szokott-e, mivel etették, mikor választották el az anyjától Stb. Ezekre egy szaporító vagy hozzá nem értő nem figyel... Vagy nem ért hozzá.


[link] Az én nyuszim innen van, az oldalon részletesen leírnak mindent. Merem ajánlani őket, a nyulam nem félős, barátkozó, aktív és nem utolsó sorban teljesen egészséges. Csak egy helyre piszkít! :D Ami azért jól jön takarításnál.


[link] Ez is remek hely, úgy tudom szállítják is a nyuszikat, legalábbis Budapestig biztos.


Végül, ha nyuszi mellett döntesz, nem tudom van-e kert, de az enyémnek egy nagy elkerített kifutója van házikóval, csak este teszem a ketrecbe. Nagyon szereti a kifutót, szaladgál, játszik, boldog, ha kint lehet. Minden nyuszitulajdonos készítsen, ha teheti! ;)


Még valami: a fiú nyuszik, amennyiben nincsenek ivartalanítva, elég szagosak tudnak lenni. :D Két nőstény és két hím általában nem jön ki jól, ha pedig fiú és lány vannak együtt, gondolni kell rá, hogy mi lesz a kicsikkel. (Vagy ivartalanítani)


Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdés, írj bátran! :)

2014. szept. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! ;)
2014. szept. 25. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!