Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszi dobogását hogy lehet...

A nyuszi dobogását hogy lehet féken tartani?

Figyelt kérdés
Van egy nyuszim...egyszer egy órára hozzánkkerült két pár napos kölyökcica(természetesen nem lettek megmutatva anyuszinak) ,de a nyúl elkezdett dobogni, jó hangosan. Mit lehetne tenni ez ellen? Nagyon szeretnék mellé egy cicá, de ekkora dobogás mellett nem lenne jó aludni...
2014. okt. 5. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmit. Ez olyan, mint a kutya ugatása.

Egy idő után megszokná, de ez hónapokig is tarthat.

Az én nyuszim 3 hónap után is meg tud ijedni a kutyától, máskor meg csak a rács választja el őket fekvés közben.

2014. okt. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fél, vagy védi a területét. Ne vegyél mellé más állatkát, mert a stressz megölheti. A nyulak túlérzékeny kisállítok.
2014. okt. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De én azt hallottam hogy össze lehet szoktatni őket...én ezt meg szeretném próbálni és valami javaslat hogyan próbálljam meg majd összeszoktatni őket...3-4 napig próbálnám és megnézném hogyan reagálnának egymásra...

Amúgy ha megmutatom nyuszinak a cicát és látja hogy pici szóval nem kell félnie tőle akkor kibékülhetne vele...

2014. okt. 6. 12:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyátalán nem a másik állat nagyságától függ. Van nyulam, 5 éves lesz hamarosan. Volt már, hogy pozitívan reagált kutyára, és volt, hogy totál kiborult tőle. Macskától is dobogni kezdett. Más nyulakra felemásan reagált. Volt, akitől félt, és volt, akit szeretett volna barátjának, de az meg visszahúzódó volt, nem érdeklődött a mi nyulunk iránt. Nem lehet megjósólni, de általában nincs pozitív fogadtatása az új "barátnak".

Különben is: a nyúl önző, szereti kisajátítani a gazdáját, és utána a vele való foglalkozás teljes embert kíván.

2014. okt. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy az én nyulam nem kezes, nen engedi hogy foglalkozzak vele. Szóval nem hiszem hogy gond lenne a szeretetmegosztással.
2014. okt. 6. 15:06
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgyhogy valami ötletetek van hogyan szoktathatnám őket össze?
2014. okt. 6. 15:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Első kórben a nyuszid bizalmát kellene helyreállítani, és enm új állattal stresszelni.

Az se biztos, hogy elviselné. Az én nyuszim a saját testvérét se viseli el.

2014. okt. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!