Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretném a nyuszimat a...

Szeretném a nyuszimat a szobámban tartani, de vannak bizonyos okok amik miatt nemtudom. Ezeket hogyan kerüljem el?

Figyelt kérdés
(A ketrece eddig az előszobában volt, most szeretném behozni magamhoz) Az első hogy fiú nyuszim van és rengeteget pisil ráadásul nagyon büdöset. Ezért ugye minden nap cserélni kéne neki az almot, de hiába, hiszen mikor este lefekszem aludni reggel már tiszta pisi neki és nagyon büdös. A másik hogy nagyon nagy koszt csinál tényleg. Ti, akik a szobában illetve a nappaliban vagy más helyeken tartjátok a nyuszitokat minden egyes nap takarítotok utána? (Én két-három naponta takarítom a ketrecét, és a körülötte lévő részeket) Vagy a tiétek nem csinál ekkora koszt?
2014. okt. 19. 10:53
 1/6 A kérdező kommentje:
És azt kihagytam hogy mindent elrág, és nem szeretném ha a vezetékeket is elrágná, viszont sehogy nem tudom azokat olyan helyre rakni hogy ne találja meg.
2014. okt. 19. 11:01
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet kapni boltba olyan cuccot(nem tudom mi a neve)ami beszívja a pisit és elnyeli a szagát..de ha tényleg annyit pisil akkor talán még az se segít. Én a vezetékeket magas helyre felraktam valahogy:)..Nekem lány nyuszim volt(volt)ő is nagy koszt csinált 2-3 naponta porszívóztam és hetente 1-2-3-szor cseréltem az almot:) Remélem segítettem:)
2014. okt. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ivartalanítani kell, és nem az egész ketrecet almozni, csak a wct. Alomnak pedig a fapellet a legjobb, beszívja a pisit, nem büdös.

Igy a ketrec körül sincs annyi kosz, mert nincs mit kitúrni.

2014. okt. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen a 2. nak igaza van:)De ne macska almot mert az mérgező!!!
2014. okt. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem szoktam rakni alá almot, hanem csak az almos tálkájába, viszont nem azzal csinál koszt hanem inkább a szénával! :O
2014. okt. 20. 21:51
 6/6 Schibo ***** válasza:

Ha fiú nyuszi, akkor az ivartalanítás segít a szagon. A wc-be valóban a fapellet a legjobb. A rágás ellen meg csak a vezetéksín jó, meg az ilyen helyek torlaszolása. Nálunk is van ilyen, hogy ne tudjon bemenni a kanapé mögé, mert oda rejtettük a vezetékeket.

Amikor kiengeded, tegyél a ketrec elé egy kis szőnyeget vagy régi törölközőt, ezen fennakad a forgács, széna nagy része. De a nyuszi már csak ilyen. Nem tehet róla, de minden a talpacskájára tapad, aztán széthordja. Mi minden este egy kis seprűvel takarítunk utána. Pláne, hogy mellette van két nimfánk, akik többet szemetelnek, mint a nyuszi. :)

2014. okt. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!