Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy pár napja a szobámban...

Egy pár napja a szobámban elkezdtem érezni egy bizonyos szagot, nem tudom mi lehet, de nem múlik el. A többi lent. (? )

Figyelt kérdés

Inkább a hugyospelenka szagához tudnám hasonlítani. Elég kicsi a szobám, az ágy kiteszi kb az egynegyedét, épp ezért eléggé érezhető. De nem hugyoztam össze, minden nap porszívózok, heti 3x felmosok. Mindenhova benéztem már ahova lehetett, kimostam az összes ágyneműm... de még mindig itt ez a rohadt szag. Mi a teendő? Esetleg lehet erre valami szakembert hívni? Vagy valami házi szagtalanítási praktika?

16F


2011. dec. 14. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jöhet a szomszédból, a parkettából, ágyból, bútorból...

Hát illóolaj párologtatás segíthet valamennyit, de az okot kéne megtalálni.

2011. dec. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha már mindehová benéztél, mindent kimostál, a szekrényedben, fiókokban ágy alatt, szőnyeg alatt sincs semmi, akkor máshonnan jön a szag. Talán a falból? Csövekből? Kérdezz meg valakit, hogy ő is érzi-e ha bemegy a szobádba. Ha nem, akkor már csak beképzeled. Velem is történt már ilyen.

Meghalt az egyik távoli rokonom. Egy idő tűnt fel a szomszédainak, hogy nem látják jönni-menni. Mire kiért a rendőrség, mentő már pár napja halott volt. Elvitték, a házat lezárták.

Elmentünk kipakolni, összeszedni a holmijait. Bementem a házba, és megcsapott a hullaszag. Soha nem felejtem el. Semmihez sem hasonlítható. És nem nagyon szeretnék ilyet érezni többet.

Napokig szinte óránként fürödtem, locsoltam magamra a parfümöt,kölnit, sprayt. Beleívodott a bőrömbe az a szag. A környezetemben mindenkit kérdezgettem, hogy érzik-e rajtam. Hiába mondták, hogy nem, én akkor is sokáig éreztem magamon. Benne maradt az orromban.

Visszatérve, ha más is érzi, akkor tényleg fel kell bolygatnod az egész szobát. Talán egy festés is segít.Vagy - tudom nem megoldás - pl egy illatósítóval elnyomni, de ideiglenesen jó.

2011. dec. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehet buta ötlet, de a szekrényeidet átnézted már? Lehet, hogy valami bogár beköltözött oda és ha némelyik nagyon büdös tud lenni.

Az jutott még eszembe, hogy nem hagytál valamelyik táskádban valami ennivalót; hogy ottfelejtetted és annak van ilyen szaga?

Sajnos tényleg lehet, hogy a szomszédból jön, vagy esetleg az utcáról.

Próbáld meg az illóolajat, vagy a füstölőt, ha szereted. Így talán elviselhetőbb lesz a helyzet, amíg nincs meg a szag forrása. Illatos gyertya is segíthet.

Egyébként vannak anyagok, amiket ha beraksz a szobádba, elméletileg elnyelik a szagot. Ha jól emlékszem, a szén ilyen. De vihetsz be félbevágott citromokat is, hogy frissítsék a levegőt.

2011. dec. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mossál lábat:D
2011. dec. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A narancshéj is jó lehet. Tedd a radiátorra ha van.
2011. dec. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Tényleg nem tudom mi lehet ez, mivel kb egy hónapja volt festve, parkettázva, addig mindent kipakoltunk, majd vissza. Akkor semmi gond nem volt. Egy pár napja kezdtem érezni :S Tényleg mindent átforgattam amit csak lehetett, a szomszédból sem hiszem hogy jön mert nincs a szomszéd felé nyíló ablakom, az utcán meg nem érzek ilyesmit :/ A légfrissítők sem használtak, csak egynéhány percig. Most gyógyszertárban vettem ilyen influenzás fertőtlenítő sprét, eddig egész hatásos, órákig bírja egy fújással.


Citromkarikát, narancshélyat, és szenet még nem próbáltam, de ha nem válik be ez akkor az lesz a következő, köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöldkéz :)

2011. dec. 14. 13:22
 7/11 Stella90 ***** válasza:
talán nézz be olyan helyekre is, amik nem olyan szembetűnőek, és ahova nem ér el a porszívó...biztos ott lesz a gatyád, vagy a barátnőd lucskos bugyija :D
2011. dec. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez panel, társasház vagy kertes?


Nem mind1.


Van macskád? mert akkor meg van a probléma oka.

Na nincs házi kedvenc akkor a szomszédé?


nekünk volt olyan hogy a nyaralóban megdöglött a kéményben a madár ás az büdösödött.

De lehet patkány vagy bármi rágcsáló is a tettes.

2011. dec. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

14:22 nem sok ilyen hely van, de kösz :D

utolsó: kertesház, nincs háziállat, se a szomszédoknak. meg mindent átnéztem, és nem találtam tetemeket... létezik hogy valami egér befúrta magát a bútorba és ott döglött meg?

2011. dec. 14. 16:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Két fingás között néha szellőztetni kéne
2011. dec. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!