Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpesün vagy tengerimalac?

Törpesün vagy tengerimalac?

Figyelt kérdés
Mindkettonek alaposan utananeztem,mik az igenyeik,milyen felszereles stb kell. Azt viszont nem tudom hogy melyik a tarsasag kedvelobb. Tudom egyenisegtol is függ, de akinek van valamelyik kisallat a ketto kozul segitene? Szoktak harapni? Ja es mindketto kiengedheto szobaba,vagy a malac ragcsalo volta miatt nem ajanlott?
2014. okt. 21. 00:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Törpesünink van, elég antiszoc, ha nem díszállatnak kell csak és "kapcsolatot" szeretnél tartani vele, akkor én inkább a tengerimalacot ajánlom.
2014. okt. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Pici ragaszkodas jo lenne igen,van egy 6 eves fiam szeretne idonkent simogatni. Tudom nem lesznek olyanok mint a kutyak,de picit tudjuk ölbe venni. :) koszi a valszt
2014. okt. 21. 00:42
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A malacok annyira társaságkedvelők, hogy nem is javasolt őket egyedül tartani, csak párban. A sünök ezzel szemben magányos állatok a természetben, csak párzási időszakban vannak együtt. Szóval ha csak 1 állatot akarsz venni, akkor szerintem inkább a süni.
2014. okt. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt,igazsag szerint lehetnek ketten is. :) csak jo lenne ha picit ragaszkodna/ragaszkodnanak hozzank is.
2014. okt. 21. 01:11
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Volt már olyan malacom is amelyik élete végéig vadóc maradt, nem lehetett sehogy sem megszelídíteni, míg a párja gyakorlatilag mindent eltűrt, azt csináltál vele amit akartál.


Mielőtt megveszed őket, nézd meg melyik az amelyik érdeklődve odajön hozzád, nyugodt, nem harap, hagyja magát simogatni.

2014. okt. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a malackákat tenyésztettem egy ideig.

Ha mellettük teszed le a voksod, semmiképen se albínót vegyél, és ne hosszú szőrűt.


Amennyiben a szaporítástól idegenkedsz, két lány malacot javaslok.


Összességében, rövid szőrű, 2 fiatal malackát javaslok.

Egészségesebbek, nyugodtabbak.


Sünikről nem tudok semmit. :)

2014. okt. 21. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Ki egészíteném magam.


"2 fiatal malackát javaslok"


Csak abban az esetben, ha eltérő neműek.


Egyneműek esetében, először egy malac vásárlását tanácsolom, és körülbelül 2 hónap múlva a másikat.

Így a rangsor, magától ki alakul, nem fognak civakodni.


Amíg az első malac egyedül van, rengeteg törődést igényel, foglalkozni, játszani kell vele.

2014. okt. 21. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
én a tengerimalacra szavaznék. nagyon kedves, szeretnivaló kis kedvenc lesz, ha hozzád szokik. és nem szúrkál.
2014. okt. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A süni éjszakai állat, nappal szinte csak alszik, nem igazán társasági lény. Volt, hogy két hétig nem is találkoztunk vele, mert csak akkor jött ki a házából, mikor már aludtunk.

Mivel "húsevő", szaga is van rendesen, naponta mostuk a futókerekét, mert reggelre telepiszkította, és büdös volt.

A malac rágcsáló, nem büdös, nappal is aktív, ha szeretgetős állat kell, akkor inkább azt vegyetek. A rágcsamentőknél összeszokott párokat is fogadhattok örökbe, így a harctól sem kell tartani.

2014. okt. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Tengerimalac!

Igaz, kicsit primitívek, vagyis a kajáért csinálnak meg majdnem mindent, de nagyon szerethetőek!!

Átlagosan 3-4 évig élnek el! A rekordtartó megélte a 15 évet is!

Ma már nagyon sok a beltenyészet , ezért a 15 csak nagyon kicsi esély! :)

2014. okt. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!