Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen tapasztalataitok...

Hosszúhajú kérdése:

Milyen tapasztalataitok vannak kisállat kereskedésben vett törpenyuszikról?

Figyelt kérdés
Kérem, csak az írjon, aki valóban vett ott.

2014. okt. 26. 19:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Ha esetleg nem ismernéd, ez egy nagyon jó oldal, vannak örökbe fogadható nyuszik, és rengeteg hasznos tanács:

[link]


Sajnos ne legyenek illúzióid, a kereskedési eladók egyáltalán nincsenek képben ilyen kérdésekben, simán odaadják a nőstényt "bakként" (nem egyszer vemhesen), mert amúgy sem könnyű megállapítani a nemüket, fogalmuk sincs a helyes nyúltartásról, sem arról, hogyan lehet felismerni a foghibát...

2014. okt. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

köszi a linket!


fura mert amúgy teljesen egyetértek veled.

eladót nem kérdeznék meg a nyusziról, azt magamra bízom, nekem legalább van többéves tapasztalatom - neki nem biztos. azt kérdezném csak meg, hogy honnan jönnek a nyuszkók. Meg fogom gondolni, nagyon hezitáló vagyok per pillanat, pro és kontra hallok itt-ott érveket.

meg azon gondolkodtam, bemegyek az állatdokihoz, és begyűjtök tőle is néhány infót, kezelt ő már biztos jó néhány nyuszit...

Nagyon hálás vagyok hogy így próbálsz eligazítani!- jól is jön, őszintén :)

2014. okt. 26. 23:23
 13/24 A kérdező kommentje:

megnéztem a linket, és odaérve rögtön beugrott, hogy ezt ajánlotta korábban valaki és valóban néztem is. emlékeztem is rá, látom egy-két új kis jövevény megint akadt. mindnél az a probléma, hogy azt írják, a nyuszkó csak eszegetni meg bogyózgatni jár a ketrecbe, egyébként szabadon van. az enyém csak felügyelet alatt volt kint, akkor is legtöbbet ölben ücsürgött, feküdt , pihent velem, nem volt futóbajnok. - szerencsére. ne tudom megoldani a folyamatos szabadságát, nem nyúlbiztos a lakás, sőt a földön van egy halom ikea doboz, - nincs helye.

jaj, nem egyszerű...

2014. okt. 26. 23:36
 14/24 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, a miénk is csak felügyelettel lehet kinn a nyuszibiztos részen :) Hamarosan költözünk, ott kicsit nyugodtabb körülmények lesznek, de van egy jól bevált rendszerünk, hogy este hogy engedjük ki!
2014. okt. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Hiába nézed meg a körmét, fogát, röntgen szemed nincs, nem látsz bele a nyusziba, a betegség meg csak akkor látszik kívülről, ha már nagy a baj.

Kereskedésből nem kapsz tízezer alatt, sőt, 12-15 ezer általában egy nyuszi, míg tenyésztőnél 10 ezer alatt is oltott, garantáltan egészséges nyuszit kapsz.

Elhiszem, hogy szeretnél jót tenni, de minden eladott nyuszi helyére van 3 másik

Ha rákérdezel, hogy honnan vannak a nyuszik, úgyis azt mondják, hogy xy tenyésztőtől...de nem az a tenyésztő, aki összerak két nyuszit, aztán majd lesz valami. Egy tenyésztö sosem adja a nyuszijait kereskedésbe.

2014. okt. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Schibo ***** válasza:
A mi nyuszink is ketrecben van és csak akkor engedjük ki, amikor otthon vagyunk. Napközben egyébként is jobbára alszik. Hétvégén napközben is kint van, ha nem megyünk sehova és olyankor valahol eldől és szunyál. :) így vagyunk együtt már 7 éve (2007. nov. 20-án született). Szóval ez nem lehet akadály!
2014. nov. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
16 - és a te nyuszid honnan van?
2014. nov. 17. 18:15
 18/24 Schibo ***** válasza:
Tenyésztőtől :)
2014. nov. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Schibo ***** válasza:
Ja, és holland törpe, 100-as ketrecben. Néha még ezt is kicsinek találom...
2014. nov. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
megvettem a nyuszkómat. állatorvossal nézettem meg, aki a kereskedésbe szokott eljárni, ő úgymond az "ottani" doki, őt szokták hívni. időpontot egyeztettem vele, hogy mikor megy legközelebb, megnézte a nyuszkómat, nemét, fogát, hasát is megtapogatta, fülét, és véleményezte. Szóval megvettem, de előtte dokival megnézettem. Örülök, hogy így döntöttem, szerintem lehet állatkereskedésből venni, de érdemes így eljárni előtte, hogy ha orvos látogatja a kereskedést.
2014. nov. 19. 21:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!