Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért egyre soványabb a...

Miért egyre soványabb a tengerimalackám?

Figyelt kérdés
étvágya van neki. eszik gabona magvakat, szénát, káposztát, répát, friss füvet is. miért érezhetők a csontjai egyre jobban? lapockáján, gerincén, combcsontja. pocakja van neki,.még nem öreg. nincsen 3-4 éves csak talán. Mit kéne neki még adnom?

2014. okt. 26. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Esetleg féregteleníteni kellene megpróbálni, lehet, hogy véletlenül összeszedte. Fel kellene vele keresned egy hozzáértő állatorvost, mert ez csak tipp, Ő tudna Neked biztosat mondani.
2014. okt. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne adj neki gabonamagvakat és káposztát sem.

Vegyél rendes tengerimalactápot (abban nincsenek magok!) és adj neki sok C vitamint (Cebion csepp vagy aszkorbinsav is jó). Állatboltban vehetsz borsószirmot, az hízlalja egy kicsit.

De az az igazság, hogy a legjobb egy hozzáértő állatorvos lenne (nem mindegyik ért egzotikus állatokhoz), mert sok egyéb probléma is okozhat fogyást.

2014. okt. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a tanácsokat,. sajna hozzáértő állatorvos nincsen a közelemben. de a többi tanácsot igyekszek betartani.
2014. okt. 27. 09:37
 4/9 anonim ***** válasza:
káposztát nem lehet nekik adni, legalábbis én azt olvastam, hogy az nem tesz nekik jót
2014. okt. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tengerimalac tápból sem mindegy ám!! :)

Van a közeledben Fressnapf?

Ott van a Mulfititnek a tengerimalac tápja, az jó.

Mellette van a Versele-Laga Cavia család is :) azt neten is tudsz rendelni (acanashop <- ajánlom, én fél éve onnan veszek minden kaját)


K-betűs cuccok sajnos puffasztanak, azokat nem lehet adni :(

Répa, hámozva cékla & sütőtök, dinnyehéj, uborka, paprika, paradicsom, padlizsán, répa szára mehet nekik.

fű is jó, ha száraz már, az is hízlalja :)

Cebion csepp sokat segít rajta(itatóba: 5-6 csepp; kajára: 4-5 csepp/nap), de a Béres csepp (2-3 csepp/nap) étvágyfokozó, az is mehet neki (kajára persze)


Lehet más oka is van, lehet túlnőtt a fogacska, vagy féreg, de az ritka. Lehet csak a hideg miatt. Vagy front miatt. Nekem olyankor mint a lüke egerek.


Keress neki dokit, az a biztos.

Meg a borsószirom, ahogy előttem írták!! :)

2014. okt. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot. béres csepp az van itthon. és a Versele tápot kapja a malacka. ebben nincsenek magok csak táp, de már vetten olyan malacka kaját is, amiben van búza kukoricA IS, MÜZLI FÉLE MEG PICI TÁP IS NA EZEKET NEM ESZI MEG BELŐLE (KUKORICA, BUZA), MINDIG KIMEGY A SZEMÉTBE. AZ BAJ, HA A SZÁJA NINCSEN CSUKVA, SZOVAL LÁTSZIK A FOGACSKÁJA? AZ MÁR NAGYNAK SZÁMÍT? AZ ÁLLATORVOS LERESZELI? A VIZÉT NEM IS ISSZA, HANEM TELEKOTORJA KOSSZAL. SZÁRAZ KENYÉRDARAB AZ JÓ NEKI? A FÉRGET HONNAN SZEDI ÖSSZE, HA VAN BENNE? AZ UTCAI FŰTŐL?PAPRIKÁT IS ADTAM MÁR NEKI, MEG UBORKÁT IS. SZOBÁBAN LAKIK, 3 NAPONTA TAKARÍTOM A FORGÁCSOT CSERÉLEM. NEM SZOKTAM KIVINNI AZ UDVARRA ŐT A FÖLDRE. FEKETE HOSSZÚSZŐRŰ PERUI TENGERIMALACKA, AZ EGYIK ARCA FEHÉR SZŐRŰ.
2014. okt. 29. 03:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Vegyél neki golyós itatót, akkor mindig tiszta vize lesz.

Ne is add oda neki a kukoricát, mert beletörhet a foga.

Ha csukott szájjal kilátszik a foga, akkor túl van nőve, sürgősen vidd hozzáértő állatorvoshoz.

Azért fogy, mert nem tud enni!

EZ VÉGZETES LEHET!

2014. okt. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocs félreolvastam.

Ha nincs csukva a szájuk, akkor látszik a foguk, és a ránézésre nagy fog is természetes lehet.

A kérdés, hogy be tudja-e rendesen csukni a száját.

2014. okt. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat. tegnap voltam vele egy 20 km-re levő állatorvosnál. a fogai nem túl nagyok, a szőre meg nem szép fényes azért mert vitaminhiánya van. az állatorvos szerint nem fiatal már a malacka. tavaly vettem az állatboltban már nagy volt, nem tudták megmondani, vagy nem is akarták hogy hány éves. zöldségféléket okvetlen adjak neki azt mondta a doki, mert vitamin kell neki, meg rágni is kell. hát hazafelé bevásároltam. paradicsom paprika, cékla, sütőtök, stb. 2-3 héten belül a doki szerint látszania kell, hogy jobb e a helyzet.
2014. okt. 30. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!