Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hová lehet vinni egy sünt?

Hová lehet vinni egy sünt?

Figyelt kérdés

Tegnap este találtam, a parkolóban gubbasztott, onnan hoztam fel, nehogy elcsapja valami kocsi. (bár nem tudom jót tettem-e vele, hozzá szabad-e nyúlni egy ilyen állathoz)

Most egy tejesládában van az erkélyen némi alma és körte társaságában. Hová lehet vinni, ahol gondoskodnak az elhelyezéséről és ki is vizsgálják, hátha valami baja van, nem hiszem, hogy egy sün természetes jelenség a lakótelep kellős közepén, nem tudom hogy került ide.


2014. nov. 1. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
vidd ki az erdőbe, vagy szalmakazaLBA ha van a közeledben. lakásba ne vidd be, mert tele van bolhával.és fogságban elpusztul. én ezt már tapasztaltam.
2014. nov. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az erkélyre vittem, az pedig a lakástól erősen elkülönülő rész. Köszönöm a tanácsokat, a héten valamikor kiviszem a Normafához, más erdő nincs a közelemben. Cipődobozba be lehet tenni az útra, nem árt neki?
2014. nov. 1. 20:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Védett állat, tilos hazavinni, és gyümölcs helyett macskatáp, vagy hús kellett volna. Vidd ki egy füves területre éjszaka, és engedd el.
2014. nov. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
margitszigetre, népliget, erdő...
2014. nov. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia!


A mesékkel ellentétben a süni nem eszi meg a gyümölcsöt...giliszta kell neki, macskakonzerv, husi.


És engedd el valahol.



Ja, és vizet is adj neki!

2014. nov. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból tudom, hogy megeszi a hullott gyümölcsöt.

Egyetemi tanárunk mesélte, hogy az erjedt gyümölcsből bezabál és lerészegedik.

Nem az a fő tápláléka, de megeszi!

2014. nov. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az érett, cukros gyümölcsöket, mint a körte, szilva, valóban megeszi, de inkább csak akkor, ha nem talál elegendő táplálékot. Rovarevő állat a sün, bogarakat, kukacokat, szöcskéket és hasonlókat eszik. A gyümölcstől tele lesz ugyan a hasa, de attól jóllakni nem fog, az nem táplálja.


Az erkély és a lakás egy és ugyanaz..., mégpedig fogság. Ott nem fog tudni vadászni magának.


A lakótelep kellős közepe nem a legideálisabb terep, hiszen tényleg sok az autó a városban. De még mindig vannak ott gyepes, bokros területek, ahol tud vadászni. Budapest egész területén élnek sünök...


De valóban jobb nekik autóforgalomtól mentesebb vidéken! Ha nincsenek kicsinyei, akkor ki lehet vinni, de valami esőmentes fészket is csinálj neki ilyen esetben!

2014. nov. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!