Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudok különbséget tenni?

Hogyan tudok különbséget tenni?

Figyelt kérdés
A nyulain ketrece olyan, hogy nem csak látják, de meg is érinthetik egymást az orrukkal. Az egyik nyuszim (ahogy én hallottam, a nőstény) morgásra emlékeztető hangokat ad ki. Azt olvastam erről, hogy ez fenyegetés vagy udvarlás is lehet egyaránt. A gond csak az, hogy nem igazán tudok különbséget tenni, és csak azért meg nem teszem át a lányt a fiúhoz, hogy kárt tegyenek egymásban. Szeretném azonban őket pároztatni. Ezért lennék arra kíváncsi, hogyan tudok rájönni, hogy mit is jelent ez a hang?

2014. nov. 10. 14:56
 1/4 csabika1971 ***** válasza:
32%

Pároztatás szempontjából az a hang lényegtelen, nem kell nyúlul feltétlenül ehhez megtanulnod beszélned.

Az már is remek, hogy a bak a mellette lévő ketrecben van, a látás szintén lényegtelen, a szag a lényeg de így azt szabadon érezheti a nőstény.

Másik részről pár naponta dobd be hozzá a bakot és figyeld őket, ha felveszi akkor kb 5-6 fedezés erejéig nála hagyhatod. Ha elkezdi verni a bakot és nem hagyja abba (félni nem kell nem lesz baja, nem bak-bak nyulak ők hajlamosak kiherélni egymást), akkor vedd ki tőle és pár nap múlva próbáld meg ismét.

2014. nov. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Ha ennyit se tudsz, akkor ne szaporíts. Van elég gazdára váró nyuszi így is, pl a bunny rescue-nál.
2014. nov. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1-es: Köszönöm. Én bakhoz tettem az anyát, miután konzultáltam pár olyan ismerőssel akik szerint tüzel a nyuszi, szal ez az oka. Próba szerencse volt, de igazad van abban, hogy ne aggódjak, Oda figyelek, de hagyom őket. Mégis csak ők értenek hozzá jobban.


#2-es: Köszönöm, de én emiatt nem aggódom. Nem megsérteni akarlak, vagy megbántani az érzéseidet a nyulakkal kapcsolatban, de ezek a nyulak nem hobbi, vagy társállatnak lesznek tenyésztve. A bakom felmenői miatt a kiállításokon kezdtem gondolkodni, így lenne gazdájuk a fajtatiszta nyusziknak is, de egyébként más szükségleteink kielégítésére tartom őket. Ha érted hogy értem...

2014. nov. 10. 21:46
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

Elég szomorú, hogy még annyit sem tudsz, hogy a nyulak nem tüzelnek! A nőstény nyulak folyamatosan ovuláció előtti állapotban vannak, és párzás hatására történik meg az ovuláció. A nőstény pedig (már ha tényleg az, könnyű félrenézni) vagy magára engedi a bakot, vagy nem. Nem olyan könnyű tenyészteni őket.

(Most próbálom figyelmen kívül hagyni, hogy milyen célból pároztatsz... Kérlek, ha máskor ilyen ügyben kérdezel, tedd a haszonállatokba, hogy akik társállatként tekintenek ezekre az intelligens állatokra, véletlenül se kattintsanak rá!)

2014. nov. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!