Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló tud különbséget tenni,...

A ló tud különbséget tenni, hogy ha pályán és terepen lovagolok? Meg fogja ezt szokni a ló?

Figyelt kérdés
Pályán szeretném, ha tök normálisan menne, nem rohanva, viszont terepen utálom a csigatempót.
2012. nov. 4. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem pont fordítva szokott lenni.:D

Terepre esetleg vigyél egy pálcát.Lehetőleg ne nagyon használd,de ha kell hát kell.

2012. nov. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a lovak alapból máshogy viselkednek pályán és terepen. nekem pl. telivérem van, ami pályán csiga, nyugodt, tötymörög, áll, mint a cövek, terepen meg elég agybajos és nagyon teper.


de szerintem a cél az lenne, ha mindenhol azt menne, amit kérsz tőle. a lépés tempóját is jó esetben te határozod meg. (szerintem) egy pörgősebb lónál könnyebb elérni, hogy pályán nyugis és punnyadt legyen, mint fordítva, tehát egy lusta tötymörgős ló sosem fog akciósan haladni terepen. a kérdés, hogy van-e benne "előre". :)

2012. nov. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel kinn terepen van tér, általában jobban akarnak menni a lovak, viszont mivel változik a körülöttük levő környezet, ezért ijedősebbek is.

Ha mindkét helyen rendeszeresen lovaglod, akkor meg fogja szokni mindkettőt.

2012. nov. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pályán lehet azért rohan, mert nem érti mit akarsz tőle. Lehet nem tetszik neki a munka, esetleg túl egyhangú és ő így próbál megszabadulni. Ez a lovas tudásodon is múlik.

Azért érdekes mert a lovak többsége terepen szokott élénkebb lenni.

2012. nov. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen lovak, amelyek terepen nyugodtabbak és pályán nehezebb velük, bár ez a ritkább eset. Pályán tedd változatossá a munkát sok patanyomfigurával, cavalettivel, ha mindig le van kötve a figyelme, nem fog úgy rohanni. Terepen ha lassú, vigyél pálcát vagy ne te menj elöl.
2012. nov. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!