Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac tartása?! ^^

Tengerimalac tartása?! ^^

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni tőletek hogy mi kell egy t.malac tartásához hogyan kell tartani? Stb...

Pls ne linkeljetek! :)



2014. nov. 22. 16:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 3 nőstényem van a legidősebb már 7 éves.Mindenképp társra van szükségük, egyedül unatkoznak.Én mindíg kölyköket vettem, mert szerintem könnyebb őket kézhez szoktatni, bár az egyik malackám születése óta velem van mégis félős és már 2 éves múlt.Én 120x60as kecóban tartom őket, minél nagyobb annál jobb.Pluszban van nekik emelet, bújók, ágyak.

Az etetésüket nem tudod elrontani ha normális minőségű szénán tartod őket pluszba napi többféle zöldséget is kapnak mellé.Én tápot sem adok már az enyémeknek jó ideje.Friss füvet is szedhetsz nekik tavasztól késő őszig.

Legyen nekik friss víz mindíg.

2014. nov. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
nekem 80 szor 40-esben vannak ketten, simnán ki tudnának belőle sétálni a szobai szőnyegre, de sosem jönnek ki. én ketrecet nem használok, csak tálcát és házikót külön bejárattal.
2014. nov. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Syndel9 válasza:
Szia! Én is kezdő vagyok, de nekem 2malackám van már. Az egyik kb 5-7 hetes a másik 2-3 hónapos tehát nagyon fiatalok. Szerintem jobb, ha fiatalabban kerülnek össze,mert akkor könnyebben meg szokják egymást. Szerintem később kevésbé tudnak új környezetet, új társat megszokni (de ez csak az én véleményem egy két helyen olvastam ezt) sok sikert!:))
2014. nov. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%

2 db kell minimum! :)


- egy fiatalabb és egy idősebb, azonos neműek, és akkor nem lesz vita. :)

- minimum egy 100*50-es ketrec kell nekik, de minél nagyobb, annál jobb :)

- alom: forgács a legjobb

- széna mindig kell legyen előttük

- a legjobb a kerámia tál/hamutartó tálnak, mert azt nehezebb feldönteni

- táp: necces cucc, mivel fűevők, ezért a Versele-Laga Cavia Nature és Cavia Complete a legjobbak, létezik még a Lili táp, és a Multifit Meerschweinchen.

- C-vitamin pótlására cebion cseppet vegyél

- 2 malac esetén 2 ház, 2 tál kell, hogy ne legyen vita

- napi 2x kapnak nálam enni, reggel-este, zöldséget, tápot és vízcsere.

- szoktak kint is lenni, van egy elkerített területük, amit ágyásszegéllyel csináltam nekik

- K betűs zöldségek nem adhatóak nekik, ősszel-télen az ubi sem, mert nagyon vegyszeres. ősszel inkább a cékla, répa, alma, édesburgonya, sütőtök, paprika

- fű csak olyan helyről, ahol nem járnak se kocsik se kutyák. tehát tiszta

- állatorvost keress a közeledben, és egy másikat is, írd fel mikor hogy rendel, hogy éred el stb. sosem tudhatod mikor fog kelleni.

- az évek alatt össze fog jönni egy kisebb patikád otthon. ami mindenképp jó ha lesz: betadine, vatta, fülmosó-pácika, cebion csepp, béres csepp, nizoral sampon, valami élősködő elleni csepp (rodemectin), exoderyl, egy fésű, baba sampon, espumisan, bio-lapis.



nálam most 7 malacka van, ha van kérdésed, írj nyugodtan privit, és akár e-mailban is válaszolok minden kérdésedre, ami fel tud merülni! :)

2014. nov. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
A c-vitamint ne cseppekkel oldd meg, zöldséget adj nekik! Sokszor a vízbe csepegtetett vitamintól más/rossz íze lesz, és akkor már kevesebbet vagy egyáltalán nem fognak inni. Minden nap uborka, vagy paprika, vagy saláta, bármi, de szerintem nem túl jó a felül említett megoldás. Sok szerencsét!
2014. dec. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
C-vitamint muszáj nekik cseppekben adagolni, legalábbis én az egyesület oldalán is ezt olvastam, és a tenyésztők is akiket ismerek ezt mondják!
2014. dec. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!