Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac? Sokba van a...

Tengerimalac? Sokba van a tartása? Büdös? Nagyon hangos? Megéri törődni vele?

Figyelt kérdés
2013. dec. 17. 15:39
 1/7 anonim válasza:
Szia. Nekem egy éve van tengerimalacom. Nagyon imádom. Nem harapott meg még soha. Nem bántam meg. A tartása az az elején kerül kicsit sokba. Itató,etető,forgács.. Utána már csak a kaját kell neki venni. Ha van asztalos ismerosod a forgacs nem kerul semmibe. Ha nincs akkor azt is venni kell. Ha rendszeresen takaritod nem budos. Egyaltalan. Hangosnak csak akkor hangos ha valami kell neki. Akkor elkezd visitani. Olyankor nekem altalaban ehes vagy ki akar jonni a kezembe. Szerintem nem banod meg! :)) Remelem segitettem.
2013. dec. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Zslt válasza:
Nekem 6 évig volt tengerimalacom. A forgács miatt nem a legolcsóbb. Nem büdös ha rendszeresen takarítod. Nem hangos, ha teljesíted a kívánságait.
2013. dec. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Ne sértődj meg, de ha ezek a kérdések felmerültek benned, akkor inkább ne tarts kisállatot.
2013. dec. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2 tengerimalacom volt, az egyik sajnos meghalt. A másik viszont nagyon helyes kis állatka, ha beszélünk hozzá mindig felkapja a fejét. Nem olyan sokba van, csak kell neki forgács (mondjuk azt mi egy ismerôstôl ingyen kapjuk) meg magok (tudod az a rágcsálóeledel) és télen veszünk neki szénát, nyáron/tavasszal/ôsszel füvet kap a kertünkbôl, azt szereti a legjobban. Egyáltalán nem büdös, mi naponta vagy kétnaponta cseréljük a forgácsot a ketrecébôl. Ô nem hangos, alig halljuk a hangját. A másik elég hangos volt, de csak akkor visított ha látta hogy közeledünk a fûvel/ maggal:) amúgy most 3 éves. Nem vagyok egy rágcsálórajongó (mivel lovam is van) de szerintem megéri. Nem harap. Én mindig az ölembe veszem. Jobb mint egy hörcsög vagy valami egér. Amúgy egy nyuszi is jó.
2013. dec. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

tengerimalac tartása sok????????

gondolkozz el azon,hogy egy kutya mennyi lenne

2013. dec. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tengerimalac? Igen, így kell leírni. (bár a kérdést nem értem)

Sokba van a tartása? Nem. Jóval olcsóbb, mint a kutya vagy a macska tartása, kevesebbet eszik, oltatni sem kell, stb. De azért mégiscsak van ára, főleg, ha minőségi tápot veszel neki és drágább, szagmentes pellet almot használsz.

Büdös? Nem, ha megfelelően takarítod. Nekem elég volt hetente egyszer is takarítani, hogy ne legyenek büdösek, de van, akinek gyakrabban kell. Ez függ a malacok számától, nemétől, a ketrec méretétől, stb.

Nagyon hangos? Van hangja, sokat uízik és sípol, de meg lehet szokni, főleg ha megszeretted őket, onnantól kezdve aranyosnak találod a hangjukat is. Egyébként az, hogy mennyire "beszédes", állatonként is változik.

Megéri törődni vele? Igen. Nagyon aranyosak, szelídek és hálásak. Különböző személyiségeik is vannak: egyesek imádnak elnyújtózni és simogattatni magukat, mások meg igazi kis bohócok. A hasukat viszont mindegyik nagyon szereti.


Ha szeretnél tengerimalacot tartani, akkor van pár "alapszabály". A tengerimalacok társas állatok, tehát legalább kettőt kell egy ketrecben tartani. A legjobb, ha azonos nemű testvéreket veszel. Ha különböző helyekről hozol malacokat, akkor előbb össze kell őket szoktatni, nem szabad egyből egy ketrecbe tenni őket. Ez eltarthat pár napig, akár 1-2 hétig is.

Másodszor, a tengerimalacoknak nagy hely kell, a ketrecük legyen legalább 100x50 cm alapterületű, vagy inkább nagyobb!

Az étrendjüket is meg kell válogatni, fontos a változatos táplálkozás, a táp mellett a sok széna, és kiegészítésként zöldségek, gyümölcsök. Tápból sem érdemes a legolcsóbbat megvenni, ha egészséges, hosszú életű malacokat akarunk...

Mindenképpen tanulmányozd át még a tengerimalac-vásárlás előtt ezt az oldalt: gemon.ro

2013. dec. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem büdös, ha 3 naponta kicseréled a forgácsot. nem hangos, csak naponta egyszer kétszer, ha hazaérek, köszön visítozással, vagy ha kaját kér reggel akkor visítozik, amúgy csöndben van. nagyon szeretni való ki állatkák a malackák. havi 5000 ből meg van a kaja, a forgács, néha néha hetente többször répa, alma, sütőtök 1-1 mandarin gerezd, széna.
2014. nov. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!