Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért harap a törpesünim és...

Miért harap a törpesünim és hogy tudom leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam, körülbelül két hete, egy afrikai fehérhasú törpesünit és amióta a kezembe veszem, azóta van, hogy egy-egy alkalommal ráharap az ujjamra vagy a kezemre. Hogyan tudnám leszoktatni róla?

2014. nov. 22. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Honnan van a sün? Tenyésztőtől, háztól, esetleg egy kisállatkereskedésből?

Tenyésztő szerint azok a sünök harapnak, amelyek elszoktak az embertől, és ily módon próbálják maguktól távol tartani az embert. Goromba, puffog??

Esetleg nyaldos is előtte, vagy közben? Mert akkor szagmintát vesz, amit majd habosítva a hátára nyal.

Sok türelmet és kitartást kívánok neked. A sünid most megpróbál téged eltaszítani magától, ez egy nagy idő-és türelem próba. Ha a sünid látni fogja rajtad, hogy szeretettel, nyugalommal, és első sorban félelem nélkül, magabiztosan közeledsz felé, idővel megérti majd, hogy nem akarod őt bántani, jót akarsz neki. Csipesszel tessék őt etetni valami élőeleséggel, mondjuk lisztkukaccal. Otthon a kertben még véletlen se szedj össze semmit, ártalmatlannak tűnnek, de tele van férgekkel és bacikkal, a sün el is pusztulhat tőlük! A légy is tiltott!

Az én sünöm a nóziját engedi simogatni.

2014. nov. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtől vettük. :) Nem nyalogat előtte és engem már úgymond elvisel a családból, már fel tudom emelni, kevésbé puffog, mint eddig, ez az egy, ami még mindig meg van neki. Van, hogy fogom a kezembe, és a semmiből érzem, hogy megharapott. Mi arra gondoltunk, hogy talán nem szeret annyit kézben lenni, mert nagyon sokat tartom a kezembe, inkább szeret a földön lenni és felfedezni. :) De köszönöm a gyors választ, igyekszem akkor még közelebb kerülni hozzá. :)
2014. nov. 26. 19:51
 3/4 anonim válasza:
Szerintem új még neki az illatod, és fél. Ritka, ha a süni harap, de ha mondjuk kajás/kaja szagú a kezem az enyém is "megcsíp". Ha illatosított szappant használsz, arra is azt hiszik hogy étel. Ha nem ez, akkor egyszerűen még fél. Igyekezz naponta egy órát vele tölteni, rakj be hozzá valamit, amin rajta van a szagod, hogy szokja, és jutalmazd néha. A sünik asszociálnak, magyarul ha finom ételt adsz neki (kézből! úgy is szoktatod!!) míg a kezedben van, összeköti hogy nem is olyan rossz. Így lehet egyébként tanítani is (lassan ugyan) őket.:) TÖLTS VELE IDŐT, NE ADD FEL! Sok szerencsét vele:)
2014. dec. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mivel a sünök szag érzékenyek könnyen megharaphat hal pl:parfümöt használsz
2015. febr. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!