Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most vettem Dzsungáriai...

Most vettem Dzsungáriai Törpehörcsögöt, és lenne egy-két kérdésem!? [ lent ]

Figyelt kérdés

Kérdéseim:


- Ehet maximum egyszer egy kis csokit?

- Ihat gyümölcslevet? [ 100%-osat ]


Összetettebb kérdéseim:


Félek: Mitől van az, hogy nem nagyon isszák a vizet? [ két darab törpehörcsög, nőstény ]. Golyós adagolójuk van, de nem nagyon használják.


A ketrecükben van egy kis házikó, a fél napot benne töltik. Rosszat jelent?


Hogyan lehet kézhez szoktatni? Elég buta kérdés, tudom, mert ma vettem. Hogy lehetne azt megcsinálni, hogy ha kiveszem őket, akkor ne szökjenek el, ne fussanak el, hanem megálljanak egy helyben? Meglehetne csinálni, hogy például kiveszem őket, és pihenni szeretnék, akkor ott maradjanak a mellkasomon?


Elég buták a kérdések, de még most van először hörcsögöm.


Előre is Köszönöm!


2014. nov. 29. 17:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Sajnos ez hülyeség, a lányok is összeverekednek, tenyésztő ismerősöm megerősített, nem szabad két hörcsög, akármilyen párosításban se összeengedni, ritka a mikor jól kijönnek egymással!

Szerintem a fiúk se büdösek, bár van egy jellegzetesebb szaguk, de egyáltalán nem vészes.

ha bármi veszekedést, egymásra morgást látsz náluk, azonnal szedd őket külön!!!

de mindkettőnek legyen forgókája, kis háza, magok, és naponta legalább egyszer zöldség.

2014. nov. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Most magvakat kapnak, meg mézzel összeragasztott csemegét. - száraz -


Ma már láttam őket inni. Nagyon cukik:3


Most egy ketrecben vannak, de eddig nem láttam vitát. Szoktak veszekedni, hogy kié legyen a " mókuskerék ". Az egyik elkezdi használni, és a másik próbál közben felmászni, de eddig ennyi.


Már az egyiket szelídítem, mindennap kiveszem egy 5-10 percre, de még mindig nem mondhatom szelídnek.

2014. nov. 30. 15:49
 13/17 anonim ***** válasza:

hetek, hónapok kellenek ahhoz hogy teljesen megszelidülnek. de nem is mindegyiket lehet ugyanúgy.

gyümit zöldséget tényleg minden nap adj nekik! répa, alma, uborka, paprika, retek, paradicsom...

ezen kívül hetente 1-2-szer lisztkukac, vagy sajt/tejföl!!

2014. nov. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
utolsó nem olyan büdik nekem kettő volt ( síró jel mert meg haltak két év különbséggel éltek ) és mind kettő olyan büdi vaolt fúúúúúúúúúúúúú......
2014. dec. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Az én hörim havonta 1-2-szer kapott csokit, de azt is étet. Ahogy írták már, agyümölcslé nem tesz jót neki. A folyadékot pedig a gyümölcsökből szokták venni, így nem muszáj a víz. Nappal alszanak, éjjel szoktak kijönni.

Nekem nem egyszer volt olyan, elaludt rajtam a hörim!:) És olyan is volt, mikor letettem az ágyra, mellém feküdt.

2015. jan. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Már szinte mindent leírtak előttem, ami fontos és választ ad a kérdéseidre. Ha betartod a jótanácsokat nem lesz gond! ;)


Talán egyetlen dolog maradt tisztázatlan. Ez a közös TV-zés ügye. Nos, a hörik rövidlátók. Azt olvastam, hogy kb. egy - másfél méterre látnak el jól, ami ezen a tartományon túl van, számukra már ad éles képet. Így az aktuális műsort nem fogja látni... De!


Ha teljesen megszelídülnek, elpilledhetnek a kezedben, vagy ahogy írtad, a mellkasodon, és közben Te nyugodtan nézheted a sorozatod. :)


Az a jó jel, ha nem akar majd szökni a kezedből, nem nyugtalan, és tűri, hogy simizd és fogd. Ilyenkor elpilledhet, és félálomba merülhet. Amíg viszont nem teljesen szelíd, addig előfordulhat, hogy kiakar ugrani a kezedből.


Sok türelmet kívánok a szelídítéshez! :)

2015. dec. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

* nem ad


(Bocsi, kimaradt egy tagadószó)

2015. dec. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!