Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehetséges, hogy az egerek...

Lehetséges, hogy az egerek egyfajta területgazdálkodást folytanak?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet. Két kisegér, egy világosab meg egy sötétebb beköltözött az íróasztalom mögötti könyvespolcra (ez a polc tehát nem a hátam mögött van ahogy gépelek, hanem pont a szemem előtt) Minden este felválta kijönnek kb ilyentájt (most hajnali 1 óra van, és ugyanazt az útvonalat járják be, ami a polc-íróasztal-radiátor- ablakpárkány itt megszagolgatják az ablakban lévő dolgokat majd vissza a radiátoron keresztül az íróasztalra, ahol átszaladnak a monitorom alatt (igaziból nem annyira szaladnak, hanem inkább csak mennek és szimatolgatnak a levegőbe, meg mindenre felágaskodnak)itt elérnek az asztalon egy papírkupacig, bebújnak a papírok alá, és ott vannak egy kicsit, aztán visszamennek a polcra (egy olyan polról jönnek ki, amin a könyvek teteje kb magasságban van az asztallappal, ezek nem használt könyvek s papírok, amiket csak ott tárolok, és ez az oka annak, hogy ilyen hozzáférhetetlen helyen vannak), aminek az oldalán leereszkednek. Amikor leérnek a földre akkor általában megbirizgálják a lábamat, vagy rámásznak és felágaskodnak, vagy átszaladnak rajta (ilyenkor jól meg szoktam ijedni, ha előzőleg nem vettem észre, hogy kijött valamelyik kisegér, ami a ritkább eset, mert amikor éjjel gépezek, akkor ég a kislámpám és így kb 20 centi távolságból végig tudom nézni az egész kis vonulásukat) és elszaladnak egy fotel mellett a szoba közepe, majd egy idő után visszatérnek egy másik radiátoron keresztül, és visszamennek a könyvek mögé. Az egyik ami feltűnő, hogy nagyjából minden nap ugyanazt az útvonalat járják be. A másik pedig, hogy a beköltözésüket igaziból úgy vettem észre, hogy megrágták két pamutpólómat (ami egyébként nem számít semmit, mert egyébként is munkáspólók voltak meg már el voltak szakadva a néhai cicám miatt, aki mindig belemélyesztette a körmét) és azóta néha hallom, hogy a küszöb alatt rágnak, de olyan nagyon nem látom sehol, hogy bármit tönkretettek volna (nyilván az egy kérdés, hogy mit csináltak a polcon. Tehát akkor a megállapíytásaim a következők

1, az egerek nem "összevissza rohangálnak" mint ahogy azt sokan beállítják, hanem kitalálják, hogy mikor hova és hogyan mennek

2, nem rágnak meg mindent, hanem ezt is kitalálják. Például a két pólómat valószínűleg azért rágták meg, mert akkor csinálták a kis fészküket, és szerintem kibélelték a darabokkal.

3, Kipróbáltam azt, hogy tettem ki kaját a vonuló útvonal egyik pontjára, és az egyik kisegér megtalálta, és bevitte a polcra. Aztán aznap nem jöttek ki többé.

4, egyszer az egyik kisegeret megfogtam egy trükkel, és beleraktam egy kilyuggatott tetejű befőttesüvegbe, hogy megnézzem, és elkezdett tombolni, elkezdett pisilni meg kakilni, közben folyamatosan ugrált, hogy hátha ki tudja törni magát az üveg fedelén, szóval kiengedtem nehogy megsérüljön, viszont elgondolkodtatott a dolog, hogy itt laknak tőlem 50 centire és egyáltalán nem érzem a szagukat. Ezek szerint tehát ahol laknak, oda nem kakilnak.

Összességében tehát lehetséges, hogy az egerek egy viszonylag területen belül kialakítják a különböző térhasználatokat? Nektek mi a véleményetek? Azért lenne jó tudni, mert anyám egész nap pattog, hogy ki van borulva az egerektől, és én felajánlottam neki, hogy akkor vegyünk egy ketrecet, és abban áttelelnek a kisegerek (én semmiképpen nem akaro őket kirakni, de ha ki is kell rakni, akkor sem a tél közepén) Erre anyám elkezdte mondani, hogy az egész büdös, meg mindent összerág. Elmentem egy állatkereksedésbe, ahol ugyanezt mondták. Így most a fentieket mind összegezve azt gondolom, hogy az egerek egy ketredben azért büdösek, és azért rágnak össze mident, mert lehet hogy nem ismerjük eléggé az egereket, és lehet hogy egy ketrec túl kicsi nekik ahhoz, hogy kialakíthassák a térhasználati rendszerüket. Ez esetben viszont nem jó a ketreces ötlet, hanem valami mást kell kitalálnom. Van valami ötletetek erre az egészre? Esetleg akinek volt egere az megoszthatná a tapasztalatait. Előre is köszönöm



#egér #háziegér #hisztérikus öregedő nők
2014. dec. 8. 01:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem van egerem, azt kell, hogy mondjam, hogy sajnos!


Szürke egér, földszintes kertes házban, kintről szökik be, mert rossz a padló! Beszélgethetünk a témáról majd.

Valójában arról van szó, hogy el van szállva az időjárás, már sok éve. Globális klímaváltozás? Ki tudja....

Minenesetre már évek óta nem normális valami, egyre másra történnek a természetben nem megszokott jelenségek!

Ezt a városi ember legtöbbször nem látja, ill. ha láthatná is, az érzékei, már annyira eltompultak, hogy nem érdekli, vagy észre sem veszi. Ill., ha észreveszi, nem tudja, hogy mi lenne a normális évszakos jelenség, így nincs viszonyítási alapja.


De volt már olyan városi barátom is, aki a daruvonulást sem vette észre és nem tudta, mi az a "krúgatás".

Számomra ez megdöbbentő volt!

Örülök, hogy van még olyan ember, mint te, aki, ha máshol nem lehet, legalább a saját szobályában megfigyeli a változásokat!


1.) Igen, én is megfigyeltem, hogy teljesen kötött, megszokott útvonalaik vannak!

2.) Ezeken szabott időpontokban járnak, naponta. Tehát estefelé és hajnalban.

3.) Tényleg nem piszkítanak az útvonalba, legalábbis legtöbbször nem!

2014. dec. 8. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Nekem voltak egereim, japán táncolók és házi (mezei) is.

A mezei nagyon büdös tud lenni.


"Ezek szerint tehát ahol laknak, oda nem kakilnak."

Akkor szerinted hova?

2014. dec. 8. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Ez picit off, de másik megdöbbentő, hogy a városi fiatalok jó részének semmit nem mond az éjszakai égbolt!
2014. dec. 8. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Valljuk meg a mezeinek van szaga..., és valljuk meg, próbálok is ellenük tenni.


Sajnos egérözön van, mert már megint, sokadik alkalommal decemberben sincs tél!


Ez nem normális! Elöntenek a rágcsálók!


Egyébként városokban is ezért szaporodott fel a kutya és macska mérgezések száma a rágcsálóirószerek által, mert itt is túlszaporodtak főleg a patkányok és az eddiginél több mérget helyeztek ki!

2014. dec. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Egyébként bizonyos tekintetben aranyosak, letettem nekik három gerezd diót, 10 perc múlva hűlt helye...


Aztán alszok, kinyitom a szemem, látom épp előbújik az ágy alól. Rászólok.: "Hát te meg ki vagy!"

Erre megmerevedik, majd gyorsan-gyorsan visszabújik a lukba! :-)

2014. dec. 8. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
2-es, arra gondolok, hogy van egy más hely, ahova kakilni jár, és szerintem a ketrecben azért büdös, mert nem tud eljárni védézni. A másik ok hogy a védekezésből elkezd kakilni, meg pislni. Egyébként az ilyen kóbor egereket meg lehet szelidíteni?
2014. dec. 8. 02:42
 7/24 egybaba ***** válasza:
Ha már hozzád szoktak, hogy nem bántod őket elkezdheted etetni őket. A legtöbb állat idomítása kaja függő. Lehet az egér si idomítható valamilyen szinten.
2014. dec. 8. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó!


Az egereket általában irtani szokták nem pedig etetni, nem?

2014. dec. 8. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
...bár ezért a kérdésemért most osztást fogok kapni a belvárosi, állatvédő alapítványosoktól...
2014. dec. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Felenk az egereket irtani szoktak. Mivel nem csak szetragnak mindent, de betegsegeket is terjesztenek.

Ajanlom kedves kerdezo, hogy mielott legkozelebb leulsz az asztalod ele, vagy ugy dontesz eszel rajta nezd meg az asztalt es kornyeket uv fenyben(ha jol emlekszem ezzel lehet latni), hogy a "kedves kis ragcsalok"mennyi uruleket es vizeletett hagynak maguk utan ami kicsit fertozo es gusztustalan lehet nehany embernek. Ha jol emlekszem megfelelo megvillagitasban sargan villagit.

2014. dec. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!