Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tudom levágni a tengerima...

Hogy tudom levágni a tengerimalacom körmeit, ha akárhányszor ölembe veszem izeg-mozog?

Figyelt kérdés
Nem szeretném megvágni vagy túl vágni (persze körömcsipesszel csinálnám) de sajnos nem bírom lefogni úgy, hogy ne fészkelődjön, ne akarjon kiugrani a kezemből.. Pedig már a párommal is ketten próbáltuk sikertelenül. Valami ötlet, hogy nyugtassam le, hogy maradjon picit mozdulatlan?
2010. febr. 1. 00:44
 1/9 anonim ***** válasza:
ne vágd le vegyél neki kaparót ha rövidíteni akarja használni fogja
2010. febr. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Valamilyen külföldi állatmentős műsorban láttam, hogy egy vékony légáteresztő anyaggal betakarták (nem szorosan) a kis fejét, és állítólag ettől megnyugszik egy kis időre. Nekünk is volt tengerink, mi körömcsipesszel vágtuk neki, sokkal biztonságosabb, mint az olló.

Sok sikert:D

2010. febr. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
youtube keresőbe írd be a következőt: 'how to clip guinea pig's nails'
2010. febr. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Állatorvos kb.100 Ft-ért (de van aki ennyit már el sem kér) levágja neki és ők profin lefogják és legalább megnézi a metszőfogait is, hogy nem túl hosszúak-e! Ne szégyeld, ha nem boldogultok, menjetek vele dokihoz!
2010. febr. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyedül nem tudod: egyikötök lefogja, másikotok vágja, az se könnyű. Vagy ha úgy se megy, állatorvos.

Első: milyen kaparó? 10 éve vannak malacaim, de kaparófáról idáig csak macskánál hallottam, malacnál soha sehol.

2010. febr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A karmát nem fogja kaparni ha kaparót adsz neki se, ez nem macska. Egyik kezedbe fogod egyik mancsát, másikkal vágsz, de csak nagyon a végét. állatorvos, kutyakozmi is megcsinálja.
2010. febr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Kedves Harmadik Válaszoló:

Néztem Youtube-videókat körömvágásról, de az a baj, hogy az én malacom egyfolytában mozog, menne már futkározni, ugrálni, nem tudom úgy a kezembe tartani, mint ahogy azt a videón mutatták. Pedig tesóm barátnője fantasztikusan levágta neki nem is egyszer, nyugodtan az ölében maradt, pedig nem is ismerte a malac. És most nincs alkalmam elvinni hozzá a malacot és még nem olyan hosszú a körme, de ideje lenne levágni.. :S Fogalmam sincs mit csináljak. Esetleg, ha kezemből etetem közben? Vagy rossz ötlet? Lehet tényleg állatorvos lesz ebből, de szeretném megtanulni ÉN levágni a körmét. Amúgy azt írtam és most is mondom: alap, hogy csipesszel vágnám:)

Ha van valakinek valami ötlete, örömmel várom:)

2010. febr. 1. 14:12
 8/9 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok.


vedd az öledbe a dögöt :) bal kézzel nyúlj a hasa alá, így emeld a 2 hátsó lábára, a hasát markold át, és finoman nyomd a hátát a hasfaladhoz, így nem fog tudni kapálózni, illetve valamennyire fixen tudod tartani, és a nagy ujjaddal szorítsd le azt a lábát, amelyikről éppen vágni akarod, és a jobb kezeddel már csapkodhatod is le a körömvégeket. nem kell a lelket kiszorítani az állatból, csak azért érezze, hogy ki a Jani. :D enyém is kapálózós, de így párszor belémkóstol és utána belenyugszik, hogy ez bizony meg fog történni. ;)

hátsó lábak: jobb csuklóddal nyomod a hasadnak a dögöt háttal, hagyod, hogy ráálljon az első két lábával, majd a bal kezeddel megfogod az egyik hátsó lábát, és a jobb kezeddel vágod, mert ugye a csuklóddal tartod.


remélem valamennyire érthető. :D ketten pláne nem tudom megérteni, hogy nem bírjátok lefogni. :) masszív kis dög lehet. :D

2010. febr. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi megpróbáljuk:) Masszív és hiperaktív az tutibiztos :D
2010. febr. 1. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!