Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vettünk hörit és van egy pár...

Vettünk hörit és van egy pár kérdés. TÖRPE?

Figyelt kérdés

Mennyibe kerül egy olyan gömb, hasznos, a méret mindegy?

Nem tudja használni az itatót: majd rájön vagy mi van?

Ha az itatót kiveszem, akkor mennyi gyümit kell neki adni?

Milyen ételeket lehet neki adni?

Mivel lehet koptatni a fogát?


2010. febr. 1. 18:12
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

JA ezeket elfelejtettem:

Hogy szoktassam kézhez?

mennyi ételt adjak neki naponta?

elég ha itató helyett minden nap kap gyümit?

adhatok neki: banán, krumli, narancs, mandarin?

2010. febr. 1. 19:54
 2/15 A kérdező kommentje:

plusz

van egy mókuskerekünk átmérő:19cm

fém és 1 cm távolság van azok a bigyók közt amire lép

ez jó neki csak mert alig bír rajta menni nem lesz tőle baja

2010. febr. 1. 19:59
 3/15 anonim ***** válasza:
2000 3000 forint, de hülyeség az egész, mert nem minden hörcsög szereti. az itató használatára rájön idővel, ne félj. adhatsz neki egy-egy gerezd almát, káposztát, salátát. a magkeverék teljesen jo neki. mellette lisztkukacot is ehet. koptatja a fogát, ha fát teszel be neki. a mókuskerékben megzavarodik, ezért mértékkel használja. kézhez szoktatni könnyű, mindennap gyengéden, kedvesen szolj hozzá esetleg érintsd meg, vagy kézből etetsd
2010. febr. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A gömböt nem ajánlom, kevés hörcsög szokja meg,a többinek csak szenvedés. Etetheted a felsoroltakkal, de krumplit ne adj neki. Ha bekened az itató csövét uborkával, a vonzó illat miatt nyalogatni fogja és rájön, hogyan kell inni belőle. Ha mindennap adsz neki egy fél gerezd almát, vagy egy kis szelet uborkát vagy bármilyen hasonló méretű gyümölcsöt/zöldséget, akkor nem kell neki víz. De ha egyszer már hozzászoktattad, mindig legyen bent! Ha van vize, akkor is napi rendszerességgel adj neki friss zöldséget/gyümölcsöt, meglátod, télen sem nagy költség, nem eszik sokat, de szüksége van ezekre is! Amúgy etesd hörcsögöknek való magkeverékkel, néhány szál szénával (a keverékben lévő kukoricától, illetve a szénától szépen kopik a foga), adhatsz neki néha egy-egy kocka száraz kenyeret, és tehetsz a ketrecébe egy száraz faágat, ezektől is kopik a foga. Hetente 1-2x adj neki egy kisebb darab sajtot, vagy főtt tojást vagy egy kis darab párizsit, mert fehérjére is szüksége van!

A mennyiségeket hamar ki fogod tapasztalni. Mindennnap vedd ki az előző napról maradt zöldséget/gyümölcsöt, nehogy megrothadjon/erjedjen és a kis lüke megegye!

A mókuskerékkel kapcs-ban: lehet kapni műanyagból, gyakorlatilag egyik oldalán nyitott hengert, ebben ugyanúgy tekerhet, de mivel nincsenek "fokok",nem tud elakadni a lábacskája.

2010. febr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Előbb kellett volna utánanézni hogy hogy kell tartani állatot!

A krumpli mérgező a hörcsögnek.


"vagy mi van?"

2010. febr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Gömbben semmiképp ne tartsd mert az már felér egy állatkínzással. Ha megnézed, a gömb ráadásnak torzítja a látványt, kellemes lehet egész nap egy kancsal-bandzsa világot látnia szegénynek. Nem tud benne rendesen mozgolódni sem. Szerintem az max valami susnya tartására alkalmas. (én is kaptam egyet aranyhalhoz, de én növényt tartok benne :D)
2010. febr. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22:13-as mindent leírt.Jegyezd meg jól!Csak annyit tennék hozzá,hogy én K betűseket nem adok neki,mert ezt tanácsolták (káposzta,kelt,karalábé),de paprikát,sajtot,tejfölt,csokit hetente1x egy picit.Jah,és szezámmagot is néha.Fog koptatásra meg ott a keksz,szárazkenyér!(fontos,mert a puhától megfulladhat),de vehetsz neki koptatót is ha gondolod(pár száz ft).
2010. febr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

-hát én 300 Ft-ért vettem. és az enyém szereti :)

-igen.rájön.nekemse tudta először de mostmár rájött.

- hát én ugy csináltam h mind a 2 őt raktam be.de nem nagyon ette vagy itta XD

- hát zöldség gyümölcs. enyém eszi a csokit is olyan aranyosan :) *.*

- hááát nem tudom. nekem csakolyan van ami a körmét. ilyen kis korong. :)

remélem seitettem :D

2010. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha gondolod írhatsz pü-t és megbeszélünk mindent:)

Törpehöriket tenyésztek:):):)

2010. febr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindent főleg az ubis-itatósat
2010. febr. 2. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!