Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot vettünk....

Tengerimalacot vettünk. Fontos kérdés lenne, szaporodással kapcsolatos?

Figyelt kérdés
Ma vettünk 2 tengerimalacot, de nem egyformákat. Az egyik elvileg hím, a másik pedig nőstény. Azt szeretném kérdezni, hogy ha két nem egyforma, attól lehet-e majd kölykük, vagy ilyen esetben nem. Itt vannak linkek, hogy milyenek vannak. Nem pont ilyenek, csak ehhez hasonlók. [link] Jpg [link] Jpg A hím a fentihez hasonló, csak a színe más, a nőstény pedig az alsóhoz hasonló. Sokkal kisebb a hím. Nem tudom, lehet nem voltam esetleg teljesen érthető. :)
2010. ápr. 30. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor van egy nőstény és egy hím tengerimalacod, csak különböző fajtájúak.

Igen, így is lehet őket szaporítani. DE tisztában vagy te a szüléssel/vemhességgel járó közetkezményekkel? Biztos ki akarod tenni a nőstény malackád egy ilyennek? És ha a lánymalac már egy évnél idősebb, éés még nem szült (egy éves kora előtt) akor már nem is tud, mert a csontjai összefortak, és nem rugalmasak (vagy vmi ilyesmi)

Itt egy nagyon jó oldal: ebből mindent megtudsz. : [link] [link]

(remélem meggondolod magad!)

2010. máj. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na, ezeket jól belinkelted.. :)

Igen, ebből tuti kismalacok lesznek előbb-utóbb. De! Tudod a korukat? Ne tedd össze őket se túl korán se túl későn. És első ellésnél bizony van esély nem túl szívderítő élményre. Szerintem se tenyéssz malacokat, a kérdésből látszik, hogy egyáltalán nem értesz hozzájuk, pedig igenis sok szakértelem kell, ha ilyesmi akarsz kezdeni.

2010. máj. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy ha 1 éves a nőstény tengerimalac, akkor már a szülés elég veszélyes...Nekem is volt, 2x fialt, a 3. fialásnál a kölykei halva születtek, ő pedig pár nap múlva valószínűleg vérmérgezésben elpusztult:'(


Ha nem egyforma fajta tengerimalacok, akkor is lehetnek kölykeik persze:)

2010. máj. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!