Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Amputálják a hörcsögöm lábát,...

Amputálják a hörcsögöm lábát, vagy altassák el?

Figyelt kérdés
Kb. 3 hete az aranyhörcsögöm bal mellső lábán egy lila vérömlenyt vettem észre. Elvittem orvoshoz, és azt mondta ez egy seb, max. betadinozni lehetne, de mivel nyalja a, lehet hogy károsan hatna a szervezetére. Mivel csak annyit tudtam, tenni hogy gyakrabban takarítom, a seb elfertőződött és elhaltak az idegszálak a fél lábában. Az orvos azt mondta, hogy vagy amputálni kéne a bal mellső lába felét(mert a másik felében nem halt el semmi) vagy el lehetne altatni. Viszont mivel csak a fél lábát kéne amputálni, enni mosakodni és járni is tudna. Viszont tartok tőle, hogy nem ébredne fel a műtétből, mivel már nem olyan fiatal(2013. augusztus végén született.). Nagyon sok időm nincs dönteni, mert vérmérgezést kaphat a hörim ha így hagyjuk. Mit tegyek? Jobb lenne, ha elaltatnák?
2014. dec. 19. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés. Elvileg tudna úgy is boldogan élni. De még 1,5 éves. Kb. 1-2 éve van még hátra.


Te döntesz. Ezért szomorú ilyen állatokat venni. Nagyon kevés ideig élnek :(

2014. dec. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
49%
Ne altasd el. Az én kakasomnak ideggyulladása van a lábában. Elvittük a madárkorházba. Adtak gyógyszereket. Nagyon kedves kis kakas. Megpróbálom megmenteni. Te is tedd ezt.
2014. dec. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem altassátok el...Gondolom elég sokba kerülne az amputáció és végülis ha belegondolsz ő egy hörcsög, a max. életkora 2-3 év és tényleg könnyen belehalhat a műtétbe...
2014. dec. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
32%
Egyszer (nem is olyan sokára) ugy is neg fog galni....nem tudom h mennyire szereted a horidet de sztem altatsd el szegeny....ne szenvedjen sokaig
2014. dec. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Semmiképp ne altasd el, adj neki esélyt!

Gondolj bele, ha próba nélkül elaltatod, ugyanannyit fog belőle érezni, mintha a műtéti altatás után nem kelne fel. Úgy értem, ha megműti, akkor legrosszabb esetben is az történik, ami akkor történne, ha próba nélkül altatná el a doki. Mindenképp a műtétre szavazok! És majd írj esetleg, hogy mi lett vele. :)

2014. dec. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!

Szerintem megpróbálom a műtétet! Ha az egész lábát le kéne amputálni, akkor lehet hogy megfontolnám az altatást, de így eddig nem nagyon jutott eszembe. És ő nagyon szívós kis höri, most is úgy rohangál mint régen (":

2014. dec. 19. 23:07
 7/7 anonim ***** válasza:
61%
EMBEREK!!!!!!!!!!!!!! Mit szólnál ha te halálos betegségben lennél (ami nem is annyira halálos) És mégis elaltatnának a szüleid mert hogy talán jobb így neked.. UGYAN MÁR!!!! Sok siker történetet hallottam már és én is átéltem. KÜZDÜNK!KÜZDENI KELL!! Akik ilyen kis hitűek ( nem a kérdezőre értem) azok meg sem érdemlik hogy mármilyen állatuk legyen. Nekem a kis egeremet kellett 2 éves korában műteni. Azt mondták hogy el kell altatni mert nem bírná. Én nem tudtam választ kapni hát a szemébe néztem. Ő ÉLNI AKART!! KÜZDÜNK!! KÜZDENI KELL!!! És meggyógyult? Meg!!!
2015. jan. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!