Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac összeszoktatás,...

Tengerimalac összeszoktatás, hogyan?

Figyelt kérdés

Utána olvastam már pár helyen, de inkább saját tapasztalatra lenne szükségem.

Adott két nőstény tengerimalac.

Az idősebbik két éve van velem, a fiatalabbik ma érkezett :)

Az idősebb sokkal öntörvényűbb,hisztisebb stbstb.

Míg a pici nagyon nyugodt, barátságos.

Először egy viszonylag semleges, nyugodt helyen raktam le őket. Szaglasztak egymást,úgy tűnt minden rendben van.

Ekkor jött a feketeleves.

Beraktam őket a ketrecbe, a nagy agresszívva vált, bántotta a picit.

Külön dobozban sem bírnak meglenni,mert a nagy menekül. Most mégis mit kezdjek velük?


2014. dec. 22. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Mennyi köztük a korkülönbség? Ha csak a ketrecben veszekednek akkor próbáld meg azt, hogy átmosod a ketrecet, és minden egyéb tárgyat ami mosható (ház, etetők, itató stb) ecetes vízzel. Ettől nem fogja érezni a nagy a saját szagát benne, és nem fogja annyira védeni a kisebbtől.
2014. dec. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gábor :D válasza:
Naponta pár órát engedd a malackáidat össze figyelem mellet így lassan meg szokják egymást és h a 1 hét után már nem tapasztalsz szokatlan dolgokat akkor végleg engedd össze a malackákat a napi pár óra segít nekik egymással meg ismerkedni és barátkozni.
2014. dec. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Olyan 2 év korkülönbség lehet köztük,a nagy 2012.12.02 körül született a pici..hát fogalmam sincs, szerintem maximum november közepén.

Atmostam mindent, almot is cseréltem. Egyelőre egymás mellé raktam őket külön ketrecbe,látják egymást, így most elvannak. Körülbelül január 5 ig napi szinte kb 5-6 órát tudok foglalkozni velük. Remélem addig sikerül összebarátkozniuk.

2014. dec. 22. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!