Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A degum korán szült de úgy...

A degum korán szült de úgy látszik a hasa alapján hogy legalább még két kisdegu lenne benne. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
kb 2 hónapja (pontosan 63 napja) vettem 2 lány degut 4 hónaposak voltak.Nem tudtam hogy terhes lehet az egyik. Ma az egyik lefialt 4 csupasz kisdegut amik már akkor életelenek voltak mikor világra hozta őket. Valószínűleg még a kereskedésben történhetet valami mert nem voltak külön választva a hímek és a nőstények vagy elnézték a deguim nemét. Tartottam már degukat de még sosem volt ilyen. Lehetséges hogy 3-4 hét után még szülhet ? (mivel még mindig elég nagy a hasa) Szülés előtt el kell választanom a "két nőstényt" ?
2014. dec. 31. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik degum első körben 3 degut hordott ki, másnapra kettővel több lett, szóval lehetséges az, hogy nem egyszerre jön mindegyik világra. A második vehemüknél 2 degum is elvetélt, szintén az említett csupasz, még fejletlen kezdeményeket találtam az alomban. Nem kell őket szétválasztanod, mert segítenek egymásnak!:) Az enyémek igazi nagycsaládosak voltak.
2014. dec. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2 kisdegu van a nagyban.
2014. dec. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2015. jan. 1. 01:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Egyszerre hozza őket világra. Ha még van benne kisdegu, azok szintén halottak. Tudom, mert mi így jártunk. Mire észrevettük és dokihoz mentünk, vérmérgezésben meghalt. A kereskedőről meg megvan a véleményem. Az ilyen degukat, amelyik halott kölyköt hoz a világra, többé nem szabad szaporítani. Már ha ezt túléli. Orvos nélkül nem hiszem.
2015. jan. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm aggodalmad és részvétem a degud miatt . Az enyém pont ma reggel hozott világra 5 cukor falatot mind él és gyönyörűek (szépen kifejlődtek) az anya is jól van . A másik lány deguval felváltva őrzik a kicsiket.
2015. jan. 9. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!