Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az, hogy néhány...

Miért van az, hogy néhány autóstárs legalább 2 autónyi helyet hagy a lámpánál való várakozásnál (vonal-tól), amikor ezt semmi nem indokolja? Ilyenkor jól teszem, hogy ha kikerülöm és beállok elé?

Figyelt kérdés
Ez azért bosszantó, mert csak növeli a sort, esetleg pont annyi hely hiányzik, hogy következő mellékutcából valaki kényelmesen kifordulhasson (kilásson a főútra, kiférjen stb.).

2013. jún. 25. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok oka lehet. Az árnyékban akar maradi. Van az úton előtte egy kátyú, és nem akarja fél kerékkel a kátyúban megvárni a zöldet, hanem majd ki szándékszik kerülni, ha indulhat (de a mellette álló miatt még nem tudja megtenni). Vagy egy gyalogos nem pontosan a zebrán ment át, hanem hozzá közelebb és akkor hamarabb állt meg, utána meg a zöldig nem akarja pazarolni az üzemanyagot, hogy előrébb csorogjon pár métert. Vagy a lámpákat csak úgy látja, ezt meg lehet figyelni sok kereszteződésben, pocsékul vannak elhelyezve a lámpák. Nem teszi jól senki, ha kikerüli és beáll ilyenkor elé (ha tényleg csak 1 vagy 2 autónyi hely van, mert ott már tilos előzni, látható is a záróvonal a lámpa előtt. Azzal, hogy valaki beáll elé, még nem biztos, hogy hamarabb fog a céljához érni, ezért nem is értem, miért kell a városban száguldozni, mindenki megy, mint a meszes, aztán a köv. lámpánál satufék. Türelem.
2013. jún. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első autó azért áll meg jóval a vonal előtt hogy kényelmesen lássa a lámpát és ne kelljen ráfeküdnie a kormányra hogy lásson is valamit.
2013. jún. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Jól teszed, ha kikerülöd. Főleg ha záróvonal van. A következő lámpánál egy autóval előrébb leszel ... :D
2013. jún. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek ment a zöld kéz, jó okokat írtatok, ezeket én is megszoktam érteni. Viszont sokszor emiatt torlódik fel a forgalom, én ilyenkor szoktam megelőzni, hogy ne ragadjon be senki a kereszteződésbe, illetve átférjen még egy kocsi. Az, hogy nem látja a lámpát, olyan közelről az sokszor nem állja meg a helyét, mivel én is látom a saját kocsimból kényelmesen, aminek lapos és a lacsony szélvédője van, GPS-t már nem is szoktam rácuppantani, mert az már végképp sokat kitakar. Én is csak akkor szoktam kikerülni, ha nincs záró vagy elég széles hozzá az út, egyéb esetben csak bosszant. Ha szembe süt a nap, rosszul van elhelyezve a lámpa, gyalogos ment át előtte, akkor természetesen megértem, de felhős, ugyanakkor tiszta időben, semmi zavaró körülménynél nem igazán tudom megérteni :/ Ez olyankor tud számomra nagyon bosszantó lenni (megtörtént eset), amikor látom mellékutcából jönne ki a busz, én még elmegyek előtte, hiszen utánam majd úgyis ki tud fordulni, feltéve ha normálisan állna meg a vonalnál, de nem, Ő megáll több méterre a vonaltól, én meg ott állok a busz elött feltartva azt, beragadva a kereszteződésbe :S (mondjuk megoldottam, kicsi rükverc, majd kikerültem..., Ő meg csóválta fejét, biztos valami bojrészernek tartott, de legalább a busz ki tudott fordulni...)
2013. jún. 25. 18:35
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
Én meg ha látom h be akarsz jönni elém előregurulnék egy kicsit és szophatnád a fäszt :DD
2013. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pl magas ember vagyok, így ha fent van a lámpa, nem oldalt az oszlopon, csak messzebbről látom kényelmesen, Mert egyrészt hátrébb van az ülés, másrészt meg a fejem fél centire van a tetőkárpittól. inkább megállok két autóval hátrébb, minthogy beguggoljak a műszerfalra. Ráadásul elindulni sem tudnék időben, mert vissza kell dőljek, vagy legalábbis kicsit felegyenesedni. Persze ha van alacsonyabb utasom, akkor addig megyek, amíg még ő látja kényelmesen, aztán szól.
2013. jún. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem az idegesít ,hogy megállnak a lámpa előtt, vagy az előttük lévő kocsi előtt 5 méterre, én szépen beállok mögéjük ,üresbe teszem -lazítok ,aztán ezek akkor kezdenek a piros alatt gurulászni előre és hirtelen előttem lesz autónyi hely mintha én lennék a béna aki nem tud megállni normálisan. Ilyenkor hangulatfüggő ,hogy utánuk zárkózok vagy hagyom a francba.De leginkább utóbbi.
2013. jún. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!