Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy tengerimalacom és...

Van egy tengerimalacom és szeretnék neki örömet okozni, tudtok mondani egy- két jó tippet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először is mindenkinek Boldog Új Évet kívánok! Másodszor, pedig a kérdésem bővebben kifejtve az lenne, hogy van egy másfél éves rozettás tengerimalackám, sajnos egyedül él, mivel nem jön ki más malacokkal. Sajnos azt veszem észre, hogy bánatos. Ha kiveszem a ketrecből, hogy rohangáljon, akkor meg se moccan, csak ha dolga akadna. Amúgy nagyon édes, barátságos, velünk nem is agresszív, nagyon szerethető. Foglalkozni bármennyit tudok, és hajlandó is vagyok, ha boldogabbnak láthatom. Esetleg van valami ötletetek, vagy tanácsotok, hogy itthoni eszközökből, hogyan fabrikálhatnék valamit, amivel ellenne, vagy valami ötlet arra, hogy hogyan bírjam rá a mozgásra idekint. Bármire vevő vagyok, max megmondom, hogy megoldható vagy sem. Még azt vettem észre rajta, hogy amikor ide hívnám magamhoz akkor elszalad. Azt szeretném megtanítani neki, hogy itt nem kell félnie, szabad lehet. Már lassan arra vágyom, hogy rágja meg a bútorokat, vagy a kábeleket, csak csináljon valamit. Rossz ránézni. Enni, inni normálisan eszik, iszik. Azzal nincs is gond. Normális a testalkata is. Talán még egy valami, hogy gyakran vakarja magát és rágja a szőrét. Ez még mitől lehet? Vagyis gondolom, csak lehet, hogy valami mástól, mivel azért havonta megfürdetem és az almot is rendszeresen cserélem. Amúgy meg nincs olyan nagyon- nagy ketrece, de olyan kicsi se. Ha, kinyitom neki az ajtót, akkor meg ki se mászik rajta, még ki se dugja a fejét. Pedig órákra nyitva hagytam, ott se voltam. Pedig még egy pokrócot is kiraktam neki, mivel a fa parkettán csúszik a lába és fél azon járni.

Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszúra sikerült ez. Előre is köszönöm a válaszotokat!



2015. jan. 1. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudok 2 jó tippet. 1.: Vécé papír guriga kartonjába tehetsz szénát. Ezzel sokáig elszórakoznak. 2.: Csinálhatsz függőágyat: valami puhább anyagot kilyukasztasz négy sarkánál. Vastag madzagot kötsz bele és a ketrecébe fantázia szerint elhelyezed! Remélem tudtam segíteni! :)
2015. jan. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a gyors választ! Az elsőt már rég megvalósítottam, azt nagyon szereti is. A másodikat, sajnos annál kevésbé, nem tudom miért, de ami alatta mozog az rossz. Legalább is ő ezen az elven van. Szóval az nem igazán jön be neki. :(
2015. jan. 1. 20:49
 3/5 Mate2004 ***** válasza:
Köss egy madzagra hamit és tedd magadtól kicsit messzebb a tengeri malac elé és szép lassan húzd magadhoz a madzagot amikor elért hozzád fogd meg és simogasd ezután add oda neki a kaját! Ezt kb. Naponta 2-szer csináljátok.
2015. jan. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Megpróbálom, remélem bejön! :) Ezt körülbelül mennyi ideig kell csinálni, vagyis hány napon keresztül?
2015. jan. 1. 22:25
 5/5 anonim válasza:
Tépj neki egy kis füvet a kertből, azt a miénk nagyon szerette.
2015. jan. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!