Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacról vélemény?...

Tengerimalacról vélemény? (kérdések lenn)

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy tengerimalackát. Igazából mielőtt megveszem meg szeretnék róla tudni pár dolgot, hogy ne legyen elkapkodva a vétel. Ezért kérnélek meg titeket, hogy akinek van vagy ért hozzá, válaszolna e a kérdésekre:


1.Van/volt tengerimalacod?

2.Mi (volt) a neve?

3.Hány éves?/Meddig élt?

4.Átlagosan milyen nagy méretre nőnek meg?

5.Párban kell tartani őket? Kicsiket nem szeretnék! Ha fiú-fiúval vagy lány-lánnyal van az nem baj? Muszáj egyáltalán párban?

6.Az etetés hogy zajlik? Naponta mennyit és mit esznek?

7.Mekkora ketrecet érdemes venni?

8.Mit érdemes venni a ketrecbe? Pl valami játék nekik?

9.Hangosak? (főleg az éjjel érdekelne, hogy lehet e tőlük aludni)

10.Ha most vennétek milyen nevet adnátok neki?

11.A szobámban eléggé sötét van, ez nem fog megártani neki?

12.Lehet őket tanítani? Ha igen, hogyan?

13.Átlagosan hány évig élnek?

14.Forgács vagy szalma kell a ketrec aljára?

15.Milyen gyakran kell takarítani őket hogy ne legyenek büdik?

16.Fürdetni szabad?

17.Megismeri a gazdáját egy idő után?

18.Nektek mi róla a véleményetek? Aranyos állatka?


2014. jún. 13. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

[link] Innen mindent megtudsz.

Amit nem: Nekem volt már 6, az utolsó Pille, most halt meg, 8 éves volt.

Kb 80-100 deka, párban szeretnek lenni, de természetesen nem egy fiú, egy lány. Nálam macskaalom és forgács van alattuk, kb hetente kell takarítani. Megismeri a gazdáját és nagyon aranyos.

2014. jún. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Ha tengerimalacot veszel, legalább kettőt tarts, a legjobb ha két lányt választasz. Nekem jelenleg 3 fiú van néha veszekednek, de sosem bántják egymást, a lányok jobban kijönnek egymással. A ketrec legalább 100x50 alapterületű legyen. Lehet kapni olyat amihez jár itató, szénarács belül pedig van egy kis galéria és etetőtál. A galéria alá pedig el tudnak bújni. Etetni tengerimalac táppal kell őket, széna mindig legyen előttük. Zöldségeket és gyümölcsöket is kell nekik adni kivéve a k betűs zöldségeket (krumpli, karfiol, karalábé, káposzta). Legjobban a répát, almát, salátát szeretik, de adhatsz nekik dinnyét, szőlőt stb. Arra figyelj hogy az almát mag nélkül add nekik. Trükköket is taníthatsz nekik, jutalomfalattal, ha youtubon beírod, hogy guinea pig tricks jó kis videókat találsz. A malacok általában akkor hangosak, ha éhesek, ha zacskócsörgést hallanak, rögtön elkezdenek csipogni. Az én malacaim 1-2 év körüliek, de ha jól tartod őket élhetnek akár 6-8 évig is. A gemon.ro oldalon minden fontos információt megtalálsz a tengerimalac tartásról. Én a helyedben valami jól hangzó, egyedi nevet találnék ki a malacoknak. Sok sikert a malacokhoz. :) Ja és a facebookon a Tengerimalacvédő egyesület oldalán találhatsz örökbe fogadható malacokat. :)
2014. jún. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem eddig három malacom volt, mind más időben. Egyik sem szeretett másik malaccal lenni (próbáltuk, nem ment, inkább összebunyóztak).

A kedvencem egy másfél kilós albínó angol rövidszőrű volt, név szerint Rem. :) Nem tudom, hogyan nőtt meg ekkorára, nem volt kövér, kiváló kondiban volt.

Miél nagyobb a ketrec, annál jobb, pláne ha többet tartasz egyszerre. A malacok nem játszanak játékokkal, én barkácsoltam nekik mindenféle játékot, tojtak rá. :D

A ketrec aljába faforgácsot vagy pelletet tegyél. Illatosítottat semmiképp, utálják. Van nekik való eleség, amiben minden benne van, de mellé kapjanak salátát, répát, almát, petrezselyemszárat, plusz a széna.

Egy idő után megtanulják, hogyha zörög a zacskó, akkor etetés van, tehát hangos visítással fogják várni a kaját, haláli aranyosak. :)

Napközben hangosak, de éjjel max zörögnek, vagy átrendezik a ketrecet. Nem vészes. Én most két patkányt tartok, de ők éjjel iszonyú bulikat csapnak, szinte fel-le ugrál a ketrec.

Nem kell fürdetni, csak indokolt esetben. Én nyáron, ha nagyon meleg volt, 3-4 naponta pucoltam az almot.

Én személy szerint imádom őket, sokkal izgalmasabb, aktívabb állatok, mint pl. a nyulak, és remekül lehet rajtuk szórakozni. Ha meszokta a helyet, ki is engedheted, de szigorú felügyelet mellett! Ilyenkor minden lépését figyelni kell, mert egy harapás a vezetékekbe, és annyi.

2014. jún. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1.Van/volt tengerimalacod?

Van :)


2.Mi (volt) a neve?

Maci, Luca és Karamell :)


3.Hány éves?/Meddig élt?

Maci és Luca 6 hónaposak, Karamell 5 hós :)


4.Átlagosan milyen nagy méretre nőnek meg?

1000 g körül kell lenniük


5.Párban kell tartani őket? Kicsiket nem szeretnék! Ha fiú-fiúval vagy lány-lánnyal van az nem baj? Muszáj egyáltalán párban?

Muszáj, társas lények. Igazából jót is tesz nekik, csak egy (min.) 100 cm hosszú ketrec kell nekik. Annyira nem drága, főleg hogy látszik hogy imádják :) Fiú-fiú kicsit neccesebb, kezdőknek a lány-lány ajánlottabb, mert ott a dominancia kérdése könnyebb. Lehet ivatlanított fiú - ivaros lány pár is, de ahhoz műtét kell ugye. :) Bár ott nem kérdés ki a főnök :D


6.Az etetés hogy zajlik? Naponta mennyit és mit esznek?

Reggel 4 szelet ubi, 3 kanál táp (Versele laga) és este 5 szelet ubi, 3 kanál táp :) [link] itt a lista mit lehet adni


7.Mekkora ketrecet érdemes venni?

100*50 vagy nagyobb :) 120-140 cm elég jó, bár drágább. 100*50 cm a minimum


8.Mit érdemes venni a ketrecbe? Pl valami játék nekik?

Annyi ház/bújó ahányan vannak. Annyi tál, itató, kell nekik ugye széna, szénatartó, lehet csinálni otthon függőágyat. :)


9.Hangosak? (főleg az éjjel érdekelne, hogy lehet e tőlük aludni)

Éjjel nálam alszik mindenki, reggel etetési időben kezdenek el csipogni, addig csönd van :)


10.Ha most vennétek milyen nevet adnátok neki?

Hát igazából jellemfüggő, én mindig az első jellemző alapján nevezek :)


11.A szobámban eléggé sötét van, ez nem fog megártani neki?

Néha kiviheted őket árnyékos helyre, ha nincs olyan meleg.


12.Lehet őket tanítani? Ha igen, hogyan?

Elvileg lehet, de van akit nehezebb, van akit könnyebb. Mivel félős állatok, így nem biztos hogy menni fog :D


13.Átlagosan hány évig élnek?

6-7-8 :)


14.Forgács vagy szalma kell a ketrec aljára?

Forgács! Szalma nem, mivel az nem szívja olyan jól a pisit. Van a pellet (ilyen tömörített fa) + fürdőszobaszőnyeg megoldás is. ( [link] ilyen)


15.Milyen gyakran kell takarítani őket hogy ne legyenek büdik?

Én heti 1x szoktam, van hogy 2x de ez változó. :) Lehet látni, érezni. Úgy kell, ahogy koszosodik a kecó


16.Fürdetni szabad?

Szabad, lehet, de nem kell. Tiszta állatok, csak akkor kell, ha meleg van (langyos vízbe állítani őket, és utána szárítani!) illetve ha valami betegsége van, vagy ha tényleg nagyon koszos - pisis. Necces, mert meg tudnak fázni, érzékenyek. Addig kell őket szárítani, amíg a szőrül vége a bőrnél sem száraz mindenhol.


17.Megismeri a gazdáját egy idő után?

A lépéseidet is meg fogja! :)


18.Nektek mi róla a véleményetek? Aranyos állatka?

Szerintem a kutya után a világon a legédesebbek. Ha elnyered a bizalmát, onnantól nagyon tud ragaszkodni, és mókás pillanatokat tud szerezni neked :)

2014. jún. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

"1.Van/volt tengerimalacod?"

Igen vannak tengerimalacaim. 3 hím és 4 nőstény, persze nemenként külön tartva.


"2.Mi (volt) a neve?"

A hímek: Géza, Vince, Vilike, a nőstények: Barack, Kamilla, Gizi, Borika.


"3.Hány éves?/Meddig élt?"

Jelenleg 4-24 (2 év) hónapos korú tengerimalacaim vannak.


"4.Átlagosan milyen nagy méretre nőnek meg?"

Sok mindentől függ (fajtától, nemtől stb.). A nőstények átlagosan 900-1000, míg a hímek 1000-1300 dkg-osra nőnek meg, de mint ahogy fent is említettem ez változó. Vannak olyan nőstények, amelyek felnőtt korukban is csak 700 dkg-osra nőnek, hogy csak egy példát említsek.


"5.Párban kell tartani őket? Kicsiket nem szeretnék! Ha fiú-fiúval vagy lány-lánnyal van az nem baj? Muszáj egyáltalán párban?"

Igen, muszáj párban, hisz társas élőlények! Mindenképpen két egyneműt tarts (két hím, vagy két nőstény). Célszerű tenyésztőtől testvéreket venni.


"6.Az etetés hogy zajlik? Naponta mennyit és mit esznek?"

Először is fontos tisztázni, sok gazdi hibáját: sokan azt hiszik magevőek, pedig nem! A tengerimalacok fűevőek, vagyis táplálékuk legnagyobb részét növényi rostoknak kell képeznie. Búzát és zabot ehetnek 1-2 hetente 1 teáskanálnyit. A kukorica, szotyoládé és társaik tiltott csemegék. A következő egészségkárosodásokat okozzák: súlyos fogproblémák, szájon belül kialakult könnyen fertőződő sebek (e-kettő miatt a malacka nem fog enni és le is fogyhat, elpusztulhat!), bőr alatt képződő csomók. Fontos: a tengerimalacok nem tudják előállítani a C-vitamint, ezért ezt nekünk kell adnunk nekik. A jó tápban van C-vitamin, lásd Versele Laga, vagy az olcsóbbik Riga Mix ( ez utóbbiban lehet néhány szem szotyoládé, azt érdemes kivenni). Egy malacka napi szükséglete 20 mg, egy vemhessé 40 mg C-vitamin! Reggel és este kapjanak tápot, fejenként 1-2 evőkanálnyit. Széna és víz mindig legyen előttük! Zöldségek és gyümölcsök: sárgarépa, cékla, fehérrépa, kígyóuborka, kovászolni való uborka, bio saláta, édes paprika, sütőtök, petrezselyem, zeller, kaporlevél, alma, szilva, barack, sárga és görögdinnye, barack, szőlő, körte, málna, eper, narancs. Megmosva, kimagozva adjuk őket. Jól töröljünk meg mindent, mert a vizes étel hasmenést okoz! Gyümölcsöket ritkán adjunk (hetente négyszer lehet). A narancsot is nagyon ritkán, és csak keveset.


"7.Mekkora ketrecet érdemes venni?"

100-as, 120-as megfelelő 2-3 malackának, de minél nagyobb annál jobb! Ne vegyél, olyan csak a tetején rácsos ketrecet, azt a kopasz tengerimalacoknak tervezték, a simáknak nem jó!


"8.Mit érdemes venni a ketrecbe? Pl valami játék nekik?"

Itató (250-600 ml-es, golyós vagy rugós) és etető (2 db, lehetőleg porcelán)mindenképpen kell. Ajánlott a szénarács! A malackák nagyon szeretik a sarokemeletet és a függőágyat, valamint a szénagömböt is. nem érdemes túlzsúfolni a ketrecet!


"9.Hangosak? (főleg az éjjel érdekelne, hogy lehet e tőlük aludni)"

Akkor hangoskodnak, ha enni szeretnének. Már egy kis zörgés is "beindítja a fantáziájukat". ;) Esténként általában nem sipítoznak, de erre nem vállalok garanciát. :)


"10.Ha most vennétek milyen nevet adnátok neki?"

Nem is tudom...ez függ a malacka jellemétől, viselkedésétől. Így nem tudom megmondani.


"11. A szobámban eléggé sötét van, ez nem fog megártani neki?"

Ha tényleg nagyon vészes a helyzet, egy kis lámpával megvilágíthatod a helyüket. A látásuk nem valami jó, ezért, ha természetes fény van a szobádban, az megfelel (de az nem árt, ha egy kis lámpa van a szobádban ami ég, de nem közvetlen e helyüket világítja meg).


"12.Lehet őket tanítani? Ha igen, hogyan?"

Malacfüggő, de egyes példányoknál lehetséges. Bár jobb, ha azzal tisztában vagy, hogy nem túl okos állatok.


"13.Átlagosan hány évig élnek?"

4-10 évig. Kiváló körülmények között az átlag élettartam 7-10 év. :)


"14.Forgács vagy szalma kell a ketrec aljára?"

A szalma nem jó. Nagy szemű faforgácsot, pelletalmot, csúszásgátlót (nem mindenkinek válik be), vagy ezek kombinációját (pelletalom és rá csúszásgátló) lehet használni.


"15.Milyen gyakran kell takarítani őket hogy ne legyenek büdik?"

Hetente 1-2 alkalommal, ecetes vízzel.


"16.Fürdetni szabad?"

Csak, ha nagyon piszkosak. Akkor pár cm vízbe rakd őket, az legyen langyos, de ne túl hideg! Vannak samponok, bár én ezekben nem bízok (kiszáríthatja a bőrüket!). Tiszta vízzel szoktam fürdetni.


"17.Megismeri a gazdáját egy idő után?"

A szagodról valószínűleg igen.


"18.Nektek mi róla a véleményetek? Aranyos állatka?"

Én nagyon szeretem őket, aranyos állatok. :)


Bármi kérdésed adódna, nyugodtan írj privát üzenetet. :) Érdemes elolvasnod a Gemon.ro-t is mielőtt malactartásba vágsz. Ajánlom, hogy fogadj örökbe malacokat, ezt megteheted a Magyar Tengerimalac Védő egyesületnél!

2014. jún. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia :)

1.van

2.Morzsa

3.most mult 1 eves

5.azt mondjak hogy parban. Nekem egyedul van. Ismerosomnek is egyedul volt es o 7 evet elt.

6.en feltoltom neki (nem teljesen kb.felig) es ha elfogyott akkor ujratoltom (kb.ket nap mulva).

8.szerintem erdemes h legyen itato eteto egy haz amibe visszavonulhat az enyem nagyon szeret abba lenni szenatartot plusz valami jatekot.

9.en nem hallom ot ejszaka de a testverem szokta hallani . Lehet tole aludni (szerintem).

10.en a szine szerint attam neki a nevet . De varhatsz a nev adassal kicsit es akkor a jellemerol is tudsz neki adni de ha van valami jo otleted..

12. Szerintem lehet. En petrezselyemmel tanitom / tanitottam mert az a kedvence de csak mertekkel.

14. Az enyem alatt macskaalom van es rajta forgacs. de szena mindig legyem benn neki!

15.hetente

16.lehet de szerintem ne tul gyakran es vigyazni kell h a fulukba ne menjen visz es csak kicsi vizbe kb. A labuk tetejeig ero vizmennyisegben.

17.szerintem igen

18.nagyon aranyos allat. Naggyabol jelzi amit akar es halas kisallatka. :)

Remelem segitettem :)

2014. jún. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló: sajnos a malackák nem érzik jól magukat egyedül. A természetben is csapatokban élnek és ez az ösztönük a domesztikáció alatt sem múlt el. Igen, vannak malacok, akik egyedül élnek 7-10 éveket, de ez idő alatt nem érzik jól magukat. Az ember, hiába foglalkozik vele sokat, napi szinten, még nem jelent neki igazi társat, hisz velünk nem tud kommunikálni és úgy viselkedni mint egy másik tengerimalackával. Az egyedül tartott egyébkén sokkal hajlamosabbak a depresszióra. :( Szerintem, ha már az ember úgy döntött, hogy tengerimalacot szeretne tartani, köteles minimum két egyneműt venni. Egy kicsit több kiadás, de szerintem megéri, hisz egyedül egy szomorú, de párban kettő vagy több vidám malackája van az embernek! :)
2014. jún. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. van

2. Gombóc, Lili és aki elment Cuki

3. Cuki 3 év a többi 3,5

4. lányok 1 kg fiúk 1,2-1,5

5. Jót tesz nekik ha 2 lányról van szó

6. A mennyiség tőled függ én csak a táljukba vagy a forgácsra teszem.

7. Kb.:100x50

8. ami kell nekik:fémtál, önitató, szénatartó

a játék nekik például a Wc papírba tett széna

9. nálunk halkak

10.kinézettől és viselkedéstől függ

11.szerintem a napos hely nekik a jó, akárcsak nekünk

12.igen Pl.:egy paprikával leiratsz vele egy kört és közbe mondod neki hogy "forog" (a hangsúlyon a lényeg) egy idő után megtanulja a kört csak a végén mindig kapjon jutalmat. De ez nem mindegyik malaccal működik!

13.5-8

14.inkább forgács

15.én hetente egyszer szoktam

16.én csak évente egyszer szoktam a meleg miatt, de ha mocskos a feneke akkor langyos vízzel még nyáron is, mert nálam nem szeretik nagyon és utána szárazra töröld.

17.nálunk még a lépések zajából is megismernek

18.aranyos és okos állat én evés elött mindig mondom hogy "ki volt a jó kislány"és a rácshoz szaladnak (itt is a hangsúlyon van a lényeg, mint mindig ha azt akarod hogy)

2014. okt. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!