Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyulat szeretnék, de pár...

Törpenyulat szeretnék, de pár dolgot nem tudok! Kérdések lent! (? )

Figyelt kérdés

két nőstényt lehet együtt tartani, ha egy alomból vannak?


Ha leviszem pórázon sétálni (boltban láttam) nem fog mérgező növényt enni?


Milyen tápot ajánlotok?


Mekkora ketrec a minimum 1 ill. 2 nyuszinak?


Ha elengedem a lakásban, mivel akadályozhatom meg, hogy megrágja a vezetékeket vagy hasonló veszélyes dolgot és esetleg kárt tegyen valamiben, vagy magában?


Törpe kosorrú nyulat néztem ki magamnak. Valaki tartott már ilyen fajtát? Barátságos? És meg lehet tanítani, hogy pl. hallgasson a nevére vagy hogy hol végezze a dolgát?


Budapesten megbízható törpe kosorrú tenyésztő?


Nem büdös maga a nyúl, vagy a ketrec?


Tudom sok kérdésem van, de még kezdő vagyok ilyen téren...

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. júl. 2. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:

1, ha jól tudom, lehet, viszont mivel a nyulaknál az anyák a főnökök, lehet lesz némi hatalmi harc köztük.


2, először is kérdés, hogy vajon a nyuszid eltűri-e a pórázt, mert attól hogy árulnak neki, még nem minden nyuszi viseli el magán. Hosszú folyamat is lehet, amíg megbarátkoztatod vele, vagy lehet hogy soha. Illetve, a nyuszit nem lehet úgy sétáltatni mint egy kutyát, nem arra fog menni, amerre szerinted kellene, hanem amerre ő akar. A mérgező növényeket nem tudom hogy lehet kivédeni, először is neked kell(ene) felismerni őket.


3. több féle van a piacon, tudsz válogatni


4. egy nyuszinak min. 100x50 cm, kettőnek nyilván ennél nagyobb (van 120 cm hosszú is), illetve vannak emeletes ketrecek is.


5. a gazdi felelőssége nyúlbiztossá tenni azt a területet, ahol a nyuszi szabadon szaladgálhat. Próbálj meg minden kábelt elrejteni mondjuk ilyen kábelcsatornákban, illetve ha van szobanövény, tudd meg, hogy az esetleg veszélyes-e a nyuszira nézve vagy sem. Ja és van rá esély, hogy esetleg megrágcsálja a bútor alját, szóval ha ezt esetleg nem tudjátok tolerálni, akkor gondoljátok át a nyúltartást még egyszer.


6. Nekem holland törpém van, kosorrúról nincs tapasztalatom. A nyuszik okos állatok, egy idő után hallgatni is fog a nevére ill. szobatisztaságra szoktathatók, de ez leginkább csak a pisire vonatkozik, bárhova odabogyószhat, ahol épp van (szőnyeg, kanapé, fotel...)


7. budapesti tenyészetben nem tudok segíteni, mi egy kicsit messzebb vettük, de ott is voltak kosorrú nyuszik is. De egyébként szerintem Bp-en is van egy két jó tenyésztő, a google-n biztos tudsz találni.


8. nem büdös, a ketrec se rendszeres takarítás mellett persze. de elég csak a wc-jét almozni (én a pelletet javaslom, de van aki forgácsot használ)


Ha esetleg lenne még kérdésed, tedd fel nyugodtan :)

2014. júl. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenre tökéletes az első válaszadó írása. DE két nőstény nyulat tilos együtt tartani, ugyanis területvédők és csúnya verekedés lesz a dologból. Ha ivartalanítva van mindkettő akkor talán egy semleges területen tudnak lenni, de én nem kockáztatnék....
2014. júl. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mindkettő válaszolónak nagyon köszönöm!
2014. júl. 2. 22:20
 4/6 anonim válasza:
A nyuszi pórázt MÉG nem ajánlanám, először téged szokjon meg, csak aztán a pórázt!
2014. júl. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha elengeded a lakásban akkor esetleg elkeritheted pl. egy nagyobb könyvvel. nem büdös a nyúl ha rendszeresen van takaritva kb egy hetenként. csak ennyire tudtam válaszolni mert én is csak egy hete kaptam nyuszit,tehát csak ennyi a tapasztalatom. jó nyuszizást!!!! :)
2014. dec. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha kérdésed van itt is felteheted őket: [link]


itt pedig örökbefogadhatsz nyuszikat: [link]

2015. márc. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!