Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Két nagy nyúlnak mekkora hely...

Két nagy nyúlnak mekkora hely kell?

Figyelt kérdés
Mekkora ketrecet (kintit) érdemes nekik venni?
2015. jan. 3. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
A nyulak sűrűn szeretkeznek. Ha ellenkező neműek, akkor sok helyet hagyj nekik, hogy megfelelően tudják végezni a nemi aktusukat. 1,50x1m-es minimum legyen, főleg ha tenyésznyulak lesznek.
2015. jan. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azonos neműek lesznek, hobbi nyulak.
2015. jan. 3. 19:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Minimum 120*60, viszont, ha verekedne, akkor 2 külön ketrec fog kelleni.
2015. jan. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ez a minimum, értem. De mekkora hely kell nekik, hogy jól is érezzék magukat?
2015. jan. 3. 20:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Minden nap ki kell majd engedni őket minimum 2 órára egy nagy helyre (nagy szoba vagy minimum 25-30 nm-es elkerített terület a kertben, hogy tudjanak futkosni. Ez télen lehetőleg kint legyen, hogy ne a meleg házból menjenek vissza a hidegbe. Tavasztól őszig a házba is be lehet vinni őket futkosni. Egy ketrecben nem túl jó ötlet tartani őket, ha összeverekednének a vesztes nem tud elmenekülni ezért akár meg is ölheti a másik. Ha látszólag jól meg is vannak a gyengébbnek elég stresszes élete lesz, mert a dominánsabb mindig csesztetni fogja. Tehát a legjobb 2 külön ketrec, és csak akkor legyenek együtt, amikor kiengeded őket. Kintre mindenképp felülről és 3,5 oldalról zárt ketrec kell, valami ilyesmi: [link] és jó sok forgácsot tegyél bele. Lábak nem kellenek a ketrecnek, de téglákat tegyél alá, hogy ne tudjon beázni alulról. A ketrec mérete pedig minimum 120*60 cm legyen, törpenyúlnak 100*50 a minimum, de az sem túl tágas nekik.
2015. jan. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Említettem, hogy nagy nyulakról van szó, nem törpéről. A ketrec megvan már milyen lesz, emeletes, alul végig sima drótkerítés, felül pedig minden oldalról zárt, fa. Csak a méretét nem tudom, mekkora legyen, mert kiengedni őket nem nagyon van lehetőség.

Az is lehet, hogy csak egy nyúl lesz, de a kettőt jobbnak gondoltam, hogy legyen haverja, elvégre társas lények.

Korábban tengerimalacaim voltak, akkor is mindenki mondta, hogy verekednek majd stb. Nem így volt, tök jól elvoltak egymással. Egyszer sem vesztek össze.

2015. jan. 3. 20:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod kiengedni őket, és hobbinyulak akkor minimum 2 méter x 2 méter.
2015. jan. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!