Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen állatot láttam?

Milyen állatot láttam?

Figyelt kérdés

Tegnap egy kis tóhoz mentem kacsát etetni és egy fa tövében volt pár répa , nem sokára megjelent egy állat elég nagy volt és megette a répát, és oda jött szinte a kezemhez ért kenyérért is.

láttam hogy nem hód, azt gondoltam vidra volt de most nézetem vidrákrol képett és azok hosszukásabbak. ennek nagy sárga fogai voltak és láthatóan szereti a répát, és tömzsibb volt mint a vidra és a farka meg vékonyabb majdnem mint egy patkánynak. egyébként akkora volt mint egy vidra kb.

az érdekes hogy mikor a kacsákat etettem a víz alol bukkant fel az orrom elött és mikor befejezte a kenyér evést a víz alatt távozott. a kacsák nem féltek töle igaz távolabb maradtak de nem mentek el.

de nem volt olyan nagyon szörös a farka.

ez most vidra vagy nem vidra? vagy akkor mi?


2008. aug. 19. 09:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem hód volt? Másra nem tudok gondolni.

[link]

2008. aug. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

tényleg ilyen dundi volt de a farka nem volt lapát. viszont nagy fogai voltak szinte egy méterre sem volt tölem úgy kunyizta a kenyeret. de tuti nem volt lapát farka.

a vidrának vannak olyan nagy sárga meccö fogai?

2008. aug. 19. 10:05
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg lehetett elszabadult hódpatkány (nutria). Már hallottam ilyenről.

[link]

2008. aug. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, de nézd meg a képeket:

[link]

[link]

2008. aug. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

mostmár biztos vagyok hogy nem vidra volt.

a nutriára nagyon hasonlít, de az nem europai és én németországba élek ez a városunk mellet van egy kis tó ahol sok sok ember naponta megfordul. de a répát már valaki oda tette szóval az emberek tudják lakik ott valaki.

ha nem esik az esö valamelyik nap megint kimegyek és én is viszek répát és jól megnézem a farkát.

2008. aug. 19. 10:39
 6/14 anonim ***** válasza:

patkány! 40cm is lehet farok nélkül.

ha nem akkor vízi pocok, nádas területen él többnyire...

2008. aug. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
nutria is él mo.-n!!!!!!! az nem lehet?
2008. aug. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

biztos nem patkány volt.

ennek természetes volt a víz úgy bukkant fel hogy szinte észre se vettem csak egyszer az orrom elött volt és mikor elment alábukott a víznek és sehol nem láttam felbukkanni. nutriára nagyon hasonlít. a kérdés most hogy a farka milyen volt (bár arra emlékszem hogy hosszú és inkább csupasz volt) de megvizsgálom legközelebb.

2008. aug. 19. 11:49
 9/14 anonim ***** válasza:
Valószínüleg vizi patkány volt az nagyon jól úszik és hasonlít a vidrára és a hódra is kicsit
2008. aug. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Na tisztázzuk a vidra ragadózó, a hód nem a leghaverkodósabb fajta,a patkány meg kisebb.


Én is nutriára gondoltam először! Magyarországon (és Európában)rengeteg nutriát tartottak az Alföldön is a bundájáért! még 20 éve is. Éleőhelye a vízpart és környéke és rágcsáló és megegyezik a kérdező leírásával!


Nem lehetetlen, hogy azt láttad!

2008. aug. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!