Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Olyan állatot láttam, ami...

Olyan állatot láttam, ami nincs is! Mi lehetett? Világos nappal a marcali szőlőhegyben egy parlagon, ahol 30-40cm gaz nő láttam egy barnás-fekete 10-15 kg nagyságú állatot!

Figyelt kérdés
amit kb.100 m-ről először süldő vaddisznónak gondoltam. Amikor felnézett, macskára emlékeztető, kis, kerek feje volt háromszög alakú, kis hegyes fülekkel.Tömzsi és elég nagy test. Aránytalanul kis fej! Amikor le akartam fényképezni, gyors, ruganyos, macskára emlékeztető ugrásokkal eltávozott!Addig viszont nem félt, nézett felém, amíg mozdulatlan voltam. Kb. 2-3 percig.
2011. szept. 6. 16:31
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
87%
Én hiúzra tippelek.
2011. szept. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
82%

puma volt

ma mondták a rádióban hogy láttak egy pumát csak nemtom hol de am sztem hallucináltál

2011. szept. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
10-15 kg az súly, csak mondom.
2011. szept. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim válasza:
82%
Enis hiuzra gondolok.
2011. szept. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Itt egy kép hozzá: [link] (második vok)
2011. szept. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan állatot láttam, ami nincs is!"

Hát az elég érdekes. Hát a leírásból én is hiúzra tippelnék, de ha tényleg az volt akkor nagyon szerencsés vagy, hogy láthattad. Mellesleg én eddig csak a Szlovákia felől az Északi Középhegységbe vándorló példányokról hallottam, az pedig elég messze van Marcalitól.

Esetleg a tömege helyett (a kg a tömeg mértékegysége) leírhatnád a méreteit.

2011. szept. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Ismét a második vagyok, utána néztem hogy lehetett-e hiúz, amit láttál abban a térségben?

Nézd mit találtam: [link]

Pont Marcali térségében van bejelölve egy példány.

Mekkora mázlista vagy. :)

2011. szept. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora mázlista. Irigyellek.
2011. szept. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Amíg nem néztem meg a fotóját, addig én is hiúzra tippeltem! De - hacsak a hiúznak nincsenek egészen sötét, feketés-barnás színváltozatai - akkor nem lehetett hiúz!

És azért sem, mert 80-100 méterről a fülbojtja feltűnt volna! A mérete kb. 70-90 cm testhossz lehetett, 40-50 cm testmagasság.Jó pár percig néztem, amikor felnézett és láttam, hogy nem süldő vaddisznó (mert addig a színe, szőre és tömzsi testalkata miatt arra emlékeztetett)akkor indultam a fényképezőgépért! De sajnos azt már nem várta be. Azután utána mentem a kaszálóban és sikerült még egyszer látnom pár pillanatra hátulról(elég messziről), amikor nagy ugrásokkal megiramodott és eltűnt a bokrok között. Lehetett hiúz, ha van sötét, majdnem feketés-barna, egyszínű hiúz. És, ha a fülbojtja azért nem tűnt fel, mert elég messze volt és nem is tudtam hirtelen, hogy arra kellett volna figyelni!

2011. szept. 7. 16:18
 10/36 A kérdező kommentje:

A méretek megadásában nagy a tévedés lehetősége, ezért azt mindenki csak nagyságrendi utalásként értelmezze.

Mert lehetett az akár 1 méter 10 centi hosszú is!Hiszen, amilyen testhelyzetekben láttam, nem lehetett azt jó megközelítéssel meghatározni! Sajnos arra nem emlékszem, hogy amikor a végén elfutott, milyen volt a farka! Nagy, bojtos biztosan nem, mert az feltűnt volna. A színe, ami teljesen biztos, hogy feketébe hajló sötét barna, egyszínű.

2011. szept. 7. 16:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!