Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit eszik a tengerimalac?

Mit eszik a tengerimalac?

Figyelt kérdés
És mikor adjak neki vizet?
2015. jan. 6. 16:04
1 2
 1/12 anonim válasza:
29%

Minden féle zöldséget adhatsz neki ami k betűvel kezdődik abból keveset. (Azt bem tudom miért) száraz kajának esetleg kukorica,szotyi, ilyesmiket.

Én nem szoktam külön vizet adni az enyémnek csak amit ételt adok neki azt jól bevizezem és arról kap folyadékot. És már 6 éves szóval bőven elég neki ennyi víz is.

2015. jan. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A malacok esznek: uborkát, paprikát, paradicsomot, kevés salátát, répát, alma-körte csumát és húsát, meg persze a füvet. Ne adj nekik semmit piszkossan, inkább mosd meg és szárítsd szárazra. A salátát mindig mosd meg a vegyszerek miatt!!! Széna és száraztáp valamint víz is legyen elöttük mindig.

Kb ennyi, ha még kérdésed van írhatsz, helo.

2015. jan. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem fog kiszáradni víz nélkül? Ha terhes akkor is ugyanazt egye?
2015. jan. 6. 16:15
 4/12 anonim ***** válasza:
Mondom, adjál neki itatóból vizet és ha teheted adj neki sok kákicsot vagy paprikát a C-vitamin miatt és különítsd el a társától!
2015. jan. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Ha terhes akkor nem tudom de szerintem akkor se kell neki sokkal több.

Az enyém nem száradt ki és mondom már 6 éves. :)

2015. jan. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2015. jan. 6. 16:54
 7/12 anonim ***** válasza:

nálam mindig van előttük víz, néha naponta újra kell tölteni, annyira isszák.

a vemhes állatnak több C-vitamin kell (ők sem tudják előállítani)

K betűst azért nem adunk, mert puffaszt (krumplit meg a keményítő miatt)

Versele Laga tápokat adj neki, esetleg Multifit, vagy amire rá van írva hogy Meerschweinchen, Guinea pig, és nincs benne szotyi, kukorica (foga bele törhet)

szénát is kell neki adni, a fogkoptatás miatt, szárazkenyeret NEM

2015. jan. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Puha kenyeret és főtt tésztát ehet? Egész nap legyen előtte kaja(nem fog túl sokat enni)?
2015. jan. 6. 22:07
 9/12 anonim ***** válasza:

nekünk két malackánk van már két éve, az egyiknek voltak kicsinyei is, de azt elajándékoztuk (még az állatkereskedésben lett terhes)

szóval ők tengerimalac tápot kapnak egy kis műanyag tálcára, szénát kapnak, és vizet.

a vizet annyira isszák hogy napi kétszer kell nekik adni, akkor is ha kapnak mellé olyan ételt amiben van nedvesség.

nyáron van nekik kinti karámjuk, ott szoktak legelészni, imádják a friss füvet.

a káposztától sem volt sosem semmi bajuk, imádják az összes fajtáját.

2015. jan. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nem ehet, a malackák fűevőek. nem tészta+kenyér :)

esetleg egy kis zab, ami mehet. meg borsópehely


nem lesz gond, nálam is mindig van előttük táp, nálam reggel-este kapnak enni, amúgy széna és a maradék tápot nyammogják egész nap

2015. jan. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!