Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vajon terhes lett a törpenyulam?

Vajon terhes lett a törpenyulam?

Figyelt kérdés
Van egy oroszlánfejű törpenyulam és tegnap összeeresztettem egy hímmel remélve hogy párosodni fognak.Így is lett de miután már elég sokszor ráugrott(3-4 alkalommal le is fordult...)a nőstény hirtelen menekülni kezdett és ha a bak a közelébe ment "sírni" kezdett...Egyébként az elején rendesen megállt sőt ő kezdeményezett a félénk hímnél...Aztán másnap kiengedtem az anyát s mivel folyton a hím ketrecét szaglászta kiengedtem a hímet is de ugyanúgy menekült előle sőt meg is támadta a bakot.Egyébként a párosodás napján javában ivarzott(telebogyózta a szobát dobálta a fejét és rengeteget húgyozott...Nagyon szeretném tudni hogy ezek annak a jelei-e hogy sikerült a párzás mivel a hím nem az én nyulam és már csak néhány napig lehet nálam...tapasztalatokon alapuló válaszokat várok!

2015. jan. 7. 17:16
1 2
 1/19 anonim válasza:
34%
Tapasztalatom szerint a hímnek rohadt jó napja volt. Hála neked :'D :'D
2015. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

*vemhes

Egy nappal később nem lehet megállapítani.

Anno én így csináltam:

Először is az lenne a legjobb, ha a bak ólába raknád a nőstényt, mivel ismeretlen környezetben sokszor nemzőképtelenek a nyulak. Bár ha jól olvastam, nem a tiéd a nyúl, így ez nem megoldható (tök mindegy, hogy nálad melyik ólban van, az is ismeretlen hely neki).

Legjobb lenne visszaadni a bakot, majd 1-1,5 hét múlva már biztosan "helyrejönne", akkor el kéne vinned a sajátodat a bakhoz, majd egy napig együtt kéne lenniük.

Érdemes 2-3x megismételni ezt hetente egyszer, mondjuk minden szombaton (csak példa volt a szombat).

Ha ezeket betartod, elég valószínű, hogy sikerülni fog.

Viselkedés és has alapján kb. 2 hét után lehet észrevenni, hogy vemhes-e.

Így szoktam csinálni, eddig mindig bevált. :)

Az a lényeg, hogy a három feltétel közül (bak SAJÁT óljában, hetente egyszer ismét összeengedni őket, egy napig együtt legyenek) legalább 1-2 teljesüljön, de legjobb, ha mind.

Nálam mindhárom feltétel teljesülni szokott, eddig mindig sikeres volt.

Sok szerencsét és jó nyuszinevelgetést! :)

2015. jan. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos választ, megfogadom a tanácsot és bocs a "terhes"-ért...Amúgy tudtam hogy vemhes vagy hasas nem tudom most miért nem úgy írtam...:)
2015. jan. 7. 18:08
 4/19 anonim ***** válasza:
62%
Nem kéne agyatlanul szaporítani, ezt a tenyésztőkre kéne hagyni, akik tudják is, hogy mit csinálnak, nem úgy, mint te.
2015. jan. 9. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igazából már egy teljes könyvet kiolvastam a témában, a testvérem régen házinyulakat tenyésztett és az apukám kisállat kereskedő szóval minden kisnyulat el fogunk tudni adni...Mind a két nyúl teljesen egészséges és semmi közük(rokoni kapcsolat) nincs egymáshoz...De tudom hogy ez teljesen mindegy mert ezeket a nagyon felelős embereket nem lehet meggyőzni arról hogy nem csak "agyatlan szaporítók" vannak hanem olyan szaporítók is akik törődnek az állatok sorsával...
2015. jan. 9. 17:30
 6/19 anonim ***** válasza:
55%
Házinyúl nem = törpenyúllal...már a kérdésedből lejön, hogy foggalmad sincs mi a fenét csinálsz. Szerintem nemhogy ne párosíts, de nyulat se tarts. A tapasztaltabb emberektől kapott válaszok nem fognak neked tetszeni. Ördögi kör.
2015. jan. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Mint már írtam elolvastam egy könyvet a témában és az interneten fellelhető összes cikket átolvastam a törpenyúl tenyésztésével kapcsolatban...Bocsánat hogy még nem vagyok elég tapasztalt(gondolom te már diplomát szereztél törpenyúl tenyésztésből...)A kérdésem arra vonatkozik hogy vajon sikeres lett-e a párzás(mivel részletesebben ezt a témát semelyik olvasmányom nem érintette)És igen, tapasztalt emberek válaszát vártam de szerintem én is lehetnék idővel tapasztalt ha segítőkészebb emberek élnének ebben az országban...:( Egyébként kevés szánalmasabb dolgot tudok elképzelni mint mikor valakit csak úgy "leagyatlanoznak" majd eltanácsolják a nyúltartástól csak mert kedvezőtlen benyomást tett rájuk az a pár sor ami a kérdésükben szerepel...
2015. jan. 9. 22:05
 8/19 anonim ***** válasza:
56%
Az, hogy elolvastál egy vagy két könyvet a nyúltenyésztésről még nem jelenti azt, hogy profi vagy a témában, és bátran szaporíthatod a nyuszikat. A kérdésedből látszik, hogy semmit nem értesz a dologhoz, az állatok érdekében kérlek hagyd abba amit csinálsz, így csak egy "agyatlan szaporító" vagy szerintem is sorry...:/
2015. jan. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
43%

2-es vagyok.

Kíváncsi lennék, hogy Ti, akik leszóltátok a kérdezőt, valóban olyan profik vagytok-e a témában. Egyáltalán nem azt mondom, hogy én profi lennék, de van tapasztalatom. Aki nem tud segíteni a kérdezőnek (és nem is próbál), az hagyja az egészet, ne válaszoljon.

Ha pedig mindenképpen az "agyatlan szaporító" kifejezéssel akartok dobálózni, menjetek inkább át a "Kutyák" kategóriába, ott legalább tudjátok jogosan használni.

2015. jan. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%
Mivel állatbarátnak tartom magam, ezért írtam le amit írtam. Nem szeretem azokat a posztokat olvasni közösségi oldalakon, amik arról szólnak, hogy a megunt, beteg, kidobott nyuszikat mentik, mert az ilyen felelőtlen nyúlszaporítók nem gondolkodtak előre. És igenis minden ilyen poszt, kérdés alá oda fogom írni a véleményem, mert ha csak egy ember is észbe kap, már elértem valamit. :)
2015. jan. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!