Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszisok! Mit tudnék tenni?

Törpenyuszisok! Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Van egy 4 éves bak törpenyulam. Az elején kis tündér volt, aztán mikor ivarérett lett megvadult, harapott, KERGETETT!! :D, még morgott is. Persze mindent meg is jelölt. Aztán elvittük ivartalanításra, gondoltuk megszűnik a probléma. De a területvédő magatartása ugyanúgy megmaradt, sőt, még a jelölgetés is. De a legrosszabb, hogy egész nap kint van, foglalkozva van vele, mindenki simogatja, de mikor este visszazárom a ketrecébe, rázza a rácsot. Enni eleget kap, széna mindig van előtte. Már mindent próbáltam, eddig megoldás volt ha felhajtom a ketrecét és letakarom, de így meg kiszökik!! :D Tudnátok valami tanácsot adni? :D Esetleg más nyuszija is területvédő, jelöl és ketrecráz? Elajándékozni és megfőzni nem szeretném!! :D



2015. jan. 29. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel ivarérett korába vittetek ivartalanitasra, az ösztöneben benne maradt a jelölés es ami ezzel jar. Nincs mit tenni. Ezert szoktak javasolni ,hogy ivareres elott ki kell ivartalanitani, mert akkor sosem fogja tudni mi az a jelölés, es megtermékenyítés, csendes es aranyos nyuszi lesz. Mert ugye addig a hormonok miatt nem csinalta. A tied viszont el van rontva. Sajnálom.
2015. jan. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Az se jó ha egész nap kint van aztán bezárjátok. Egyik épeszű lény se viselné el, ha egész nap szabadon mozoghat aztán hirtelen bezárják. Vagy szoktassátok vissza fokozatosan a ketrecbe vagy pedig ketrec helyett inkább egy elkerített részen tartsátok.
2015. jan. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyém nem jelöl, a többi viszont megvan. Ő ilyen, ilyennek szeretem.
2015. jan. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :) Nem arról van szó, hogy ne ilyennek szeretném, csak a szomszédok panaszkodtak az éjjeli ketrecrázás miatt...:) a többi probléma megoldható, a bogyókat könnyebb felszedni, mint a szomszédokat megbékíteni :)
2015. jan. 30. 11:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Én már a ketrec rácsait meg érintkezési pontokat beragasztgattam puha (talán textil) ragasztószalaggal. Kevésbé zörög így ha zörgeti a nyuszó. Habár leginkább csak reggel szokta rázni. Amúgy szerintem se legyen egész nap kint.
2015. jan. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ugyan ez van nekem is, de szó szerint! :D

Ez ellen nem sok mindent lehet tenni, mondjuk a mienk nincs kiivartalanítva, de fura, hogy azután is ilyen. Engem is megkergetett, morgott, alig lehet megsimogatni... Ráadásul esténként dübörög, pedig nem tudom, mitől ijed meg, mindent megeszik, szóval vannak hülye dolgaik, de próbáld meg elfogadni, mert úgy néz ki, ez nem fog változni. Próbálj meg szelíd lenni vele, barátságos, például az én kis nyomim is aranyosabb, ha játszok vele. Pl. kezdeményezz fogócskát, az enyém azt nagyon szereti! :)

2015. febr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!