Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy szelídítsem meg a hörcsögöm?

Hogy szelídítsem meg a hörcsögöm?

Figyelt kérdés
3 napja hoztam haza az aranyhörcsögöm és amikor belépek a szobába akkor megdermed és figyeli hogy ki az mi az. Már próbáltam neki egy kis almát adni a kezemből amit elkezd rágcsálni és 3-4 falat után vagy elbújik vagy elkezd futni a kerekébe mintha menekülne. Mit tehetek még? Szerintem korai lenne még megfogni. Szegénykém csak megijedne és kezdhetném elölről az egészet.

2015. febr. 8. 19:48
 1/3 anonim válasza:
nekem is van egy 2 éves hörcsögöm, most nagyon szelíd, meg lehet simogatni, kézből eszik, de az elején még nagyon félős volt. sokat etettem kézből, néha megpróbáltam megsimogatni, aztán pár hónap múlva szépen lassan megengedte hogy megsimogassam. szerintem csak egy kis idő kell neki, meg foglalkozz vele, aztán majd megszelidül
2015. febr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez esetben pedig erőltetni kéne a megfogást, én is azt csináltam mindegyik aranyhörimmel az elején, hogy amint hazahoztam, fogtam, és kivettem. Néha kiugrott a kezemből, vagy megharapott, de mára már ő mászik ki a tenyerembe, nem harap és nem is ugrál.

Úgyhogy szerintem próbálkozhatsz nyugodtan! :) Ha látod rajta, hogy nagyon fél, esetleg keríts körbe egy kis helyet a padlón, tedd be őt oda, és úgy próbálj meg közeledni felé! Finom falatkákkal az elején, aztán pedig megpróbálhatod simogatni is.

Mindenképp írd meg, hogy mivel próbálkoztál, és hogyan reagált! :)

2015. febr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Eleinte elég ha csak enni adsz neki kézből, sok finomat adj neki kézből pl. dió, trappista sajt, ilyenekkel szeliditsd.

Pár nap múlva próbáld megszagoltatni vele a kezedet és próbálkozhatsz kivenni. De ha nem sikerül akkor úgy vedd ki hogy a házával együtt, mikor ő bent van és kint kezd a szeliditést. Tedd le az ágyra és úgy, ott próbáld felemelni a kezeddel, ne magasra, ha kiugrana puhára essen, simogasd gyakran és még nagyon fontos az is hogy beszélj hozzá sokat kedvesen.

2015. febr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!