Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van két degum. Mindkettő...

Van két degum. Mindkettő lány, de bántani szokták egymást, miért van ez? :O Nem nagyon engedik még, hogy simogassam őket. Mennyi időbe telik, és hogyan lehet egyszerűen kézhez szoktatni a degukat?

Figyelt kérdés

Kérek szépen mindenkit,akik elolvassák,hogy írják le,mit célszerű tennem,vagy inkább az alábbi e-mailre küldjetek üzenetet!

szapiani2@freemail.hu

Előre is köszönöm. :)


2010. febr. 10. 20:26
 1/3 anonim válasza:
szia.. nekünk is voltak deguink.. ez azért lehet mert védik a területüket.. lehetőleg rakd őket nagyobb ketrecbe és így talán megelőzhetők a bántások.. leaglábbis nekünk sikerült így megelőzni.. persze nemárt ha van m,ellettük 1 vagy 2 fiú.. így tudnak párosodni is és talán nem bántják egymást.. odut is tegyél be hozzájuk, h megcsinálják a vackukat.. és sztem nem ártana egy mókuskerék ha nincs.. így letudják vezetni a felesleges energiájukat is.. megsimogatni mi is csak akkor tudtuk őket amikor megszokták a helyet és tudják, h törödnek velük.. néha a ketrec ajtaját nyisd ki, h körbe dujanak szaglászni és így talán barátságosabbak lesznek.. nekünk így sikerült megoldani ezeket a dolgokat.. rem. hasznosak a tanácsok :)
2010. febr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem is voltak deguim. Először csak 1 volt, akkor elég jól sikerült kézhesz szoktatni. Először csak a ketrecen keresztül szabad "ismerkedni", hagyd, hogy szagolgassák a kezed, és megszokjanak. Aztán nyúlj be óvatosan, és akkor is hagyd, hogy szokják a dolgot. Elég sok türelem kell hozzá. Szóval egy degum volt, vettem mellé egy párt, és akkor már csak egymással voltak elfoglalva, és eléggé elvadult mind a kettő, sajnos, mivel onnantól fogva csak egymással foglalkoztak.:) Úh sok sikert a szelidítéshez, tényleg nagyon sok türelem kell hozzá.
2010. febr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ohh....

Értem,köszönöm.Apum is mondta,hogy nagyobb hely kellene nekik,de nem tudunk hol venni ketrecet,mert nincs idő,csak hétvégén.

De már régóta töröm a fejem azon,hogy ilyen függő ágyikókat,vagy miket berakni,amiket láttam egy degus oldalon

Az jó lenne?

Köszönöm válaszotokat.^^

2010. febr. 28. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!