Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkány vagy törpenyúl szerint...

Patkány vagy törpenyúl szerinted a jobb szobában tartható kisállat?

Figyelt kérdés
Nekem volt mindkettő, csak kíváncsi vagyok másnak mi a véleménye. És miért az a jobb, stb.

2015. febr. 16. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

én inkább patkányt tartanék, nekem az szimpibb.

Meg azt a tipikus "nyúl szagot" valahogy nem szeretem, igaz a patkány is tud szagos lenni mit minden állat :D

2015. febr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen nyúl szag?

Nekünk törpenyuszink van és egyáltalán nincs szaga, aminek lehetne, az max. az alom, de az meg rendszeresen takarítva van.

2015. febr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Törpenyúl, csak figyelmeztetlek, hogy ne aggódj semmi szaga nincs maga a nyuszinak, és lehet olyan almot venni aminek még jó illata is van, (csak vigyázz, mert az én nyuszim azért aludt az alomban mert jó illata volt, gondolom)de ők nagyon cukik és kedvesek és nem szokták megharapni az embert.
2015. febr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vandor72 válasza:
Az attól függ , mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya . A patkány sokkal intelligensebb, taníthatóbb állatka, szobatisztaságra is szoktatható , viszont rendkívül kíváncsi- épp ezért tanítható. A kíváncsisága miatt viszont okozhat bajokat, ha nem készülünk fel megfelelően a tartására. Pl könnyedén felmászik a bútorokra, polcokra, kíváncsiságból is megrágcsálhat ezt -azt , nagyon veszélyes lehet önmagára, ha pl az áramkábeleket nem védjük le gégecsővel, fémhálóval. Valamint képes bepréselni magát bútorok alá stb. Patkányt akkor érdemes tartani, ha az ember napi több órát is tud vele foglalkozni , úgy h kiengedi , valamint jobb ha van egy társa, mert egyedül nem szeret lenni ( azonos nemű társ) , és magas ketrec kell neki, meg bújócsövek, kuckó stb. Viszont nagyon meghálálja, mert hallgat a nevére, odajön, felmászik a vállunkra , nagyon kedves társ válik belőle és mire felnő meg tudja tanulni, mit szabad- mit nem . Nyusziról nem tudok nyilatkozni, mert nekem csak patkányom van :) .
2015. febr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!