Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen törpenyuszit vegyek?

Milyen törpenyuszit vegyek?

Figyelt kérdés
Eddig tengerimalacom volt.Szóval nyulam még sosem.Olyan fajtát szeretnék amelyik okos,bújós,játékos és sok törődést igényel! :)
2015. febr. 18. 02:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Vegyél kosorrú oroszlánfejű törpenyulat :)
2015. febr. 18. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2015. febr. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, milyet veszel. A természetükben nem különböznek. Kosorrút, holland törpét, oroszlánfejűt, rexet vagy akár házinyulat is választhatsz. Amelyik a legjobban tetszik. A fajta nem határozza meg a jellemet. Megfelelő gondoskodással és törődéssel bármelyik nyuszi bújós és kedves lesz. Főleg, ha egész pici korában 6-7 hetesen már hozzád kerül.
2015. febr. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A jelleme nem függ a fajtától, ha bújós nyuszit akarsz, akkor mondd el a tenyésztőnek, ő ismeri a nyuszikat. Embereknél sem mondhatod, hogy minden fehér kedves, a feketék meg bűnözők, mert mindenhol van ilyen is, olyan is.

Én színben a vidrákat szeretem, és a nyesteket.

Az én nyuszim egy fekete vidra színű színes törpe, a következő pedig egy nyest szìnű kosorrú lesz.

Tetszenek a duplagénes nyuszik is, de vedléskor tuti rémálom a sok szőr, most is 3 nyulat kiszedek belőle, ha vedlik, pedig rövid a szőre.

A szatén nyuszik is gyönyörűek, a csillogó szőrükkel. Ááá...egy egész nyuszifarmot vennék szívem szerint.

A fajtánál viszont fontosabb a tartás. Nem ugyanaz, mint a tengerimalacnál, nézz utána a dolgoknak.

2015. febr. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem fajtától függ. Az én nyuszim gyöngyörű, édi cukinak néz ki, de egy elviselhetetlen duplagénes oroszlánfejű törpenyuszi. Igénytelen, fetreng a saját szarjában, pisijében, mert hát oda is pisil ahol fekszik... hát na. Hiába csinálok vele bármit, nem akar megváltozni. Sajnos. Szóval nekem ez az első nyuszim és az utolsó is, sőt emiatt senkinek nem is ajánlom... amennyi koszt csinál... hát... óránként kéne takarítani utána a szobát. Bármelyik másik kisállat jobb volt nekem eddig.
2015. febr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló, gratulálok a szar nevelésedhez! Nekem 4 nyuszim van, mindegyik kedves-aranyos-rendes, egyik sem fetreng a pisiben, kakiban.
2015. febr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!