Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen játékot adhatok egy...

Milyen játékot adhatok egy tengerimalacnak hogy ne unatkozzon?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs pénzem arra hogy új játékokat vegyek neki,esetleg ha valaki tudna olyan játékot ajánlani amit otthon is ellehet készíteni azt megköszönném.

És fogkoptatáshoz feltétlenül szükséges venni a fogkoptatót?


2010. febr. 12. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Fogkoptató fontos, de jó egy erős faág is.

Játékot ne vegyél neki, nem tud játszani pl mókuskerékben, engedd naponta szabadon, hadd szaladgáljon, és játssz vele olyat, h odacsalogatod magadhoz salátalevéllel.

2010. febr. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi ^^
2010. febr. 12. 11:55
 3/12 anonim ***** válasza:

Na, mi vettünk neki illatos fogkoptatót, hozzá sem nyúlt még, pedig már több hónapja ott illatozik a rácsra drótozva. Viszont mindennap kap bőven szénát, 1-2 hetente száraz kenyérhéját, az állatorvos szerint ettől is eleget kopik a foga. De tehetsz be neki még egy botot is, azt is szívesen rágcsálják.

Játékot is vettünk, nem volt mondjuk nagy pénz (1 labda és egy henger, valami rágható dologból szőve összesen 600 forintért), de az sem érdekli. A legjobb amit tehetsz, hogy sokat foglalkozol vele, amikor otthon vagy. Vedd ki a ketrecéből és engedd szaladgálni, simogasd, aztán kényeztesd egy kis kígyóuborkával (imádja, bármire képes érte!).

2010. febr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Én aztt olvastam,ogy labdát nem szabad adni neki, meg olyan kereket see.Nagyon szereti a búvóhelyeket, ha van mondjuk egy 30*20 cmes kartoncsíkod, és hengerré ragasztod, azt szeretik, olyanra csináld, ohgy kényelmesen át tudjon rajta mennei.Ha kiveszed,szabadon engede, akkor is csinálhatsz neki hasonlókat,, mondjuk egy szőnyeget felgörgetsz,(hengerré) azon is szívesen átmegy, az ilyen kis zugokat nagyon imádja.

Nekm az asztalom mögött van egy 5cmes rés, azon bementek, és az alsó fiók, és a parketta között ven hely, na oda szoktak bemenni.Egy karton dobozból is csinálhatsz neki házat:mondjuk egy viforraló dobozát a hosszabbik oldalánál elvágod,akkor lesz két téglatested, aminek egy-egy oldal hiáyzik, ahol nincs meg az alaplap,az lesz a földön, és vágsz rá egy kis kaput, hogy beférjen raajta, imádni fogják.


Kicsit bonyolultan írtam le, azért remélem érted, sok sikert!

[link]

2010. febr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2010. febr. 12. 18:26
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Én kis függő ágyat csináltam nekik. Csak a rács egyik sarkára kell kiszemelni, egyik csücskét a sarokhoz, a másik kettőt pedig a 2 oldalához. Én úgy csináltam, hogy egy négyzet alakú szövetet kötöztem ki és így az egyik fele, mint valami sátor letakarja az alatta lévő helyet, és oda is nagyon szeretnek bújni. Játéknak és wc papír gurigát ajánlom kettévágva hogy ne szoruljon bele a feje véletlenül se. A mókuskereket tényleg nem ajánlják de szerintem van az a kis gömb amibe belelehet rakni és abba elfutkározhat ide oda, én ezt praktikusabbnak tartom mint kiengedni, mert lehet kicsit vadabb és utána nehéz megfogni, vagy esetleg megakar kóstolni valamit amit nem lenne szabad. A lényeg hogy minimum 30 centi átmérőjű legyen a gömb, amit sajna nehéz beszerezni.
2010. febr. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt akartam írni, hogy az egyik sarkát kiszemelni, bocsi a hibáért.
2010. febr. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]

szükséged vane gy répakarikára egy wc papír gurigára és a tengerimalacodra :) bár nem tom h a gurigát nem rágják-e szét szóval ha avn műanyag gurigád nyilván jobb, de a videó alapján nem veszélyes

2012. ápr. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én írtam az előbb

bocsi elfelejtettem modnnai h az oldlaona fenti videóra gondolok

2012. ápr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
tekerj megfelelő méretűre mondjuk valami erős kartont és tegyél bele szénát meg egy kis zöldséget és tedd elé
2013. ápr. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!