Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehet tenni patkány...

Mit lehet tenni patkány bolhája ellen?

Figyelt kérdés

Patkányaim vannak, és bolhásak, valószínűleg az állatkereskedésből hozták. Olvastam, hogy almaecetes, vagy betadinos fürdő hatásos. De nem voltak pontos mennyiségek írva, így meg nem merek belekezdeni, tökéletesen nem tudom lemosni róluk, és nehogy lenyalják magukról.

Ha valaki tud valami pontosat, szívesen fogadnám.

Ha nem, elviszem őket állatorvoshoz.



2015. febr. 24. 11:26
 1/3 Platypus ***** válasza:
A bolhával az a gond, hogy a környezetbe szórja szét a petéit, ezért nem sokra mész egy ilyen fürdővel. Ha inszekticid 2000-re befújod a patkányokat meg a ketrecüket is, és ezt megismétled párszor úgy hetente, az már képes kiirtani őket. Ha biztosra akarsz menni, akkor rodomectin cseppel kezeld őket, ez egy darabig belső védelmet nyújt paraziták ellen.
2015. febr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

És ezek egyike sem ártalmas akkor ugye?

Köszönöm a választ!

Igen, gondoltam, hogy a ketrecet is kezelni kell. :)

2015. febr. 24. 12:21
 3/3 Vandor72 válasza:
Ne kezeld semmivel, mert végzetes lehet számukra ha nem megfelelő a szer ! Hozzáértő állatorvoshoz vidd el mielőbb ! A sima állatorvos nem ért a patikhoz sajnos , csak az egzotikus-állatorvosok !Pesten néhány ilyen rendelő : [link] , [link] , [link]
2015. márc. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!