Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel védekezzek a patkányok...

Mivel védekezzek a patkányok ellen?

Figyelt kérdés
Nyulakkal foglalkozok és a helységben ahol vannak havonta megjelennek a patkányok. Méreg és a kutya csak ideiglenes megoldás, nekem tartós és folyamatos védelem kellene. Néztem patkányriasztókat, de nyulaknál nem alkalmazható. Van e olyan ami igen, vagy van e valami más hatásos dolog?

2012. jún. 23. 23:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Egyszer hallottam, hogy egy elpatkányosodott helyre beengedtek pár patkányfogó kutyát (talán foxikat), azok kitakarították a terepet rendesen.

ha méreggel próbálkozol, annál az a lényeg, hogy folyamatosan legyen kint pár tálcával és ha elfogy, pótold! Időnként váltogasd a típusát, pl. ha eddig granulátum volt, akkor most tegyél ki zselés fajtát, mert okos állat ám a patkány, rájön, hogy az méreg és nem nyúl hozzá utána.

2012. jún. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
90%
Nálunk is volt patkány- amióta gyöngytyúkot is tartunk, nincs patkány. Elriasztja a rikácsolásával:)
2012. jún. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Gyöngytyúk, de a "csöves-vinnyogós" patkányriasztó is jó, nem zavarja a nyulakat. Évek óta bent van náluk, semmi problémát nem okoz. Majd holnap belinkelem melyikre gondoltam.
2012. jún. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ha folyamatosan vannak nyulak, meg takarmány, akkor minden módszer ideiglenes, mert ha ki is irtod őket (általában ősszel) úgy is visszaköltöznek.

Ha nagyon sok van, biztos, hogy méreggel érdemes megritkítani az állományt. Ha már nincsenek olyan sokan, (és nincs köztük mérgezett) akkor valami ragadozó állatot érdemes tartani, néhány macska is jó akár, de tacskó, foxi mégjobb. A legjobb torony magasan a vadászgörény lenne, de annak a betanítása külön művészet, elég bonyolult.

De az biztos, hogy sokszor ha a patkányok megérzik a görény szagát, meg se várják hogy kiirtsa őket, hanem elköltöznek.

2012. jún. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, és várom a linket!
2012. jún. 24. 17:10
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyöngytyúk a tuti!Nekem is vannak nyulaim és mióta a szomszéd vagy 40 gyöngytyúkot tart nem hogy patkány semmi se mozdul meg kb 200méteres körzetben.Még emberek se nagyon csak ha muszáj XD
2012. jún. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 emir72 ***** válasza:
100%

Atombomba? :)

A többi módszerről:

- Gyöngytyúk: tökéletes, de téged is zavarni fog (az első pár évben, aztán beletörődsz)

- Vadászgörény: tökéletes, de ha nem foglalkozol velük rendszeresen, képesek elfelejteni, miért is tartod őket (konkrétan egy-két tapsifülest is elkaphatnak)

- Elektromos nyest-, és patkányriasztó ( [link] ):

tökéletes, ha változtatod a helyét néha. Ha közel van a hálószobádhoz, téged is zavarhat.

- Állatcsapda S: tökéletes, de naponta többször célszerű ellenőrizni.

2012. jún. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Ha görényt nem is de megpróbálok görény almot szerezni és az a lyukhoz rakni. Még most megvannak a mérgek, valószínű a kutyák elriasztották őket. Az atombombán én is gondolkoztam, de elvetettem az ötletet. :) A gyöngytyúkra meg rábeszélem a szomszédot! Legalább így kollektív lesz a védekezés.
2012. jún. 26. 08:26
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
a nyúl ól alá kell pár piros méreg-zacskót rakni este. és reggelre megeszi a patkány, vagy elviszi az oduba és közösen eszik meg. egy hét alatt kipusztulnak tőle. vagy pedig csapdával megfogni és agyoncsapni. nálunk mindkét dolog működik. olyankor kutya nem tud oda bemenni, amikor csapda van vagy méreg letéve.
2015. szept. 4. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 CINKE PAPA ***** válasza:
100%

Gyöngytyúkból pl:10db nem elég!! 30-40 nél kezdődhet a hatás! A görény a nyulakat is elkaphatja!

van egy találmányom remélem le tudom írni érthetően!

Sokat érdemes ebből kirakni és állandóan figyelni.

most csak egyet írok le.

1. kell egy minél mélyebb hordó

2. támasszunk hozzá feljárókat lécet kislétrát deszkát stb hogy fel tudjon menni a patkány!

3. a hordóba 10-15cm víz kell.(ha a patkány beleesik ne tudjon ugorni)

4.A hordót olyan helyre kell helyezni ahol fölé tudunk akasztani madzagot hogy annak közepébe belógjon.A hordó szintjéig! A madzag végére legyen rögzítve a csali!

2016. nov. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!