Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért vakarózik állandóan a...

Miért vakarózik állandóan a dzsungáriai törpehörcsögöm?

Figyelt kérdés
Már egy ideje észre vettem hogy a törpe hörim vakarózik de mostanában egyre többet. Mitől lehet ez valami atka miatt? Tudok ellene tenni valamit hogy ne vakarózzon vagy ez természetes hogy mindig vakarózik. Amúgy az almot minden vasárnap takarítom és ketrecben van ha ez számít.

2015. febr. 26. 21:06
 1/5 anonim válasza:
Van valami betegségük, amire hajlamosak, a hátán vagy a nyakán nem kezdett el hullani a szőre? Menj el állatorvoshoz, ő ad rá krémet, elfelejtettem a krém nevét , nekem már régen voltak törpehörcsögjeim :)
2015. febr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem hullik a szőre
2015. febr. 26. 21:39
 3/5 anonim ***** válasza:

talán 1-2 hete nekem is többet vakaródzik, szinte minden alkalommal mikor ébren van.

nem jöttem rá miért, szőre nem hullik, élősködőket nem látok rajta, a szőrében.

ha esetleg rájöttél mitől lehet, írd meg légyszi!

2015. márc. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sebok ***** válasza:
esetleg a forgács nem túl apró?nem poros? hogy irritálná a bőrét? VAgy a kajára lehet allergiás még..szinezékek adalékanyagok.. vagy valami zöldség és gyümölcsre lehet allergiás.. több minden nem jut eszembe.Esetleg vitamin hiány.
2015. márc. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is vakarodzik de neki nem forgács van hanem Pelle tudom nemtul jo de ha most hirtelen forgácsra váltanánk attol sztem megijedne. én régebben láttam vakarodzni a szöre nem hullik, egyszer átvizsgáltam tüzetesen és nem is bolhás szoval valoszinü allergia de hogy milyen azt nem lehet tudni. Mondjuk néha ugy néz ki mintha harapdálná magát , ettöl meg is ijedtem de késöbb kiderült hogy csak nyaogatja magát.
2015. márc. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!