Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzungáriai törpehörcsög párom...

Dzungáriai törpehörcsög párom van. Négy naponta párzanak, de mégsem lesz vemhes a nőstény höri. Van olyan hogy egy hörcsög meddő?

Figyelt kérdés
2015. márc. 3. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Gratulálok. Értesz ám hozzá.

Ülj le, megbuktál.

2015. márc. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Igen van olyan. De minek akarod őket szaporítani? A dzsungáriai törpehörcsögök eleve magányos állatok, így még az ellenkező neműek is összeverekedhetnek, főleg, ha állandóan együtt vannak. Arról nem is beszélve, hogy szülés után kis idővel újra fogamzóképes a nőstény. A hím pedig biztosan újra párosodik vele. Az állandó vemhesség nagyon kimeríti a nőstény, rövid időn belül belehalhat! A piciket pedig a stressz miatt nagy valószínűséggel megeszi, ha nem a hím öli meg őket. Válaszd őket külön, különben nem lesz ennek jó vége!
2015. márc. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó válasza mindent elmond. Teljesen egyet értek vele. Nem értem, minek szaporítod őket tudatlanul.
2015. márc. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Annyira jó, hogy rögtön le kell hülyézni az embert!!!!

Tudjátok tavaly novemberben vettem a nőstény hörcsögöt, rá kb. 1 hónapra a hímet. Azóta is eggyütt vannak, sosem verekednek, összebújva alszanak. Igen, ezek a "magányos állatok". ha az eggyiket kiveszem, a másik nyüszögve ágaskodik. De biztoasn azért mert nem jönnek ki egymással ugye? Kishörcsögöt meg azért szerettem volna, mert van a környezetemben jópár ember aki szeretni. Plusz nálam is elférne még egy kettő. De sajnos hiába "próbálkoznak" nem jön össze. De nem is baj, igy legalább nem leszek "lelketlen szaporító".. Emberek, hol élünk? csak azért hülye vagyok, mert pároztatni akartam két hörcsögöt? Még ha a kölyköket kigyóeleségnek szánnám DE ISTEN ŐRÍZZEN NEM!!! akkor sem lennék hülye lelketlen barom, mert azoknak is enni kell valamit. Ugyan is mi is megesszük a csirkét, malacot... De ez az állatos kategória már teljesen kifordult magából, itt istenként szeretik az állatokat, az embertársaikat meg......

2015. márc. 9. 12:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Nem bántani akartalak, de amit leírtam, az a hörcsögök érdekében írtam! Én tenyésztői tapasztalattal talán jobban értek hozzá, mint te. Közel sem szokott minden olyan simán menni, mint ahogy azt elképzelheted! Rengeteg komplikáció közbejöhet, amit laikus szemmel nemvalószínű, hogy észreveszel, ezzel kockáztatva a nőstény hörcsögöd és az esetleges picik életét! Gondolom bolti hörik, mert tenyésztő nem ad el olyannak dzsungáriai törpehörcsögöt, aki hím-nőstény párosításban, vagy akármilyen párosításban akarja tartani őket. A bolti hörcsögökről, pedig jobb, ha tudod, hogy genetikailag 0-ák, hiszen nagyon gyakori a beletenyészet. Ezért ilyen höriknél a genetikailag károsult picik is sokkal nagyobb %-ban benne vannak a pakliban, mint egy egészséges, jó genetikájú párosításban. Arról nem is beszélve, hogy mi van, ha letális színűek? Ez halálos párosítást jelent, vagyis nem születnek életképes utódok. És még ha minden rendben is megy, megszületnek a picik, látszólag egészségesek, akkor is sokszor van, még tenyésztőknél is, hogy pár pici elpusztul. Tényleg nem éri meg, a jelenlegiket válaszd szét (nem, akármit is írsz, a dzsungik magányos állatok, ráadásul a nősténynek megterhelő az állandó párzás és stresszelheti is őt, hogy a hím nem hagyja békén) és gondoskodj róluk a lehető legjobban. Remélem meggyőztelek.
2015. márc. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%

Sziasztok!

Nem ismerlek benneteket ti sem ismeritek egymást! Ezért kérlek ne veszekedjetek!Úgy gondolom meg kéne tisztelni a kérdezőt azzal hogy válaszolunk a kérdésre: szóval sztem meddő igen mennyi idős is a pár? Mármint nem az hogy mennyi ideje vannak együtt, hanem hogy mennyi idősek?

(különben kisállat kereskedésben nem lehet Dzsungáriai törpehörit kepni)

2015. jún. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!