Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsög...

Dzsungáriai törpehörcsög álmodhat rosszat?

Figyelt kérdés
A 9 hónapos hörimnél többször előfordult, hogy hirtelen felébredt és elkezdett erősen csipogni, miközben a legkisebb zaj se volt, valamikor én ébredtem fel rá az éjszaka közepén, hogy nyivákol. Semmi olyat nem adok neki enni, ami árthatna neki, elvittem dokihoz is, azt mondta, semmi baja. Lehet, hogy rosszat álmodik ilyenkor, és azért csinálja ezt?

2015. febr. 8. 16:23
 1/6 anonim válasza:
Különleges esetekeben. A hörik életükben csak párszor álmodak, de általába semlegeset. Ám (nagyon ritkán) de előfordulhat hog rosszat álmodik, de csak akkor ha élete folyamán már érte trauma.
2015. febr. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

megint 1. vagyok: Trauma lehet pl.: Megverte egy másik höri, meghalt/elvesztette egy barátját, elszökött egyszer, beteg volt, undorítót evett (bár ez nem okoz rémálmot), találkozott egy ijesztő lénnyel (pl. macska), rosszul volt/van tartva, kínzás, stb..

Üdvözlettel, és remélve hogy segítettem:

21/L, 42x-es hörcsögtulaj (jelenleg 9 höri), állatorvosnak készülő hörcsögfanatikus.

2015. febr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyszer előfordult, hogy a tesóm macskája besurrant a szobámba, miközben mentem ki, én pedig nem vettem észre, és vagy negyed óráig ott volt vele bezárva. Mikor visszamentem, csak azt láttam, hogy a macska ott piszkálja a ketrecet, a hörcsögöm pedig mintha sokkot kapott volna, rágta a ketrecet és menekülni akart. Ez okozhatott neki akkora traumát? Mikor elhoztam a állatkereskedésből, még talán egy hónapos se volt, én pedig mindentől óvtam és úgy vigyáztam rá, mintha a gyerekem lenne, szóval más nem történhetett vele.
2015. febr. 8. 18:31
 4/6 anonim válasza:

Igen, a dzsungikat ez megviseli. Ilyen helyzet után némelyik hörcsög ezt "halálközeli élménynek" éli meg, ami nem jó. Mikor történt ez? Mert ha a közelmúltban (max2-3 hónapja) akkor semmi különös ninncs ebben a sztoriban. De ha régebben, akkor lehet hogy alvási rendellenessége van, ami igazából nem baj, csak annyi az egész hogy többet kell hagyni aludni, nem szabad az egész napot vele tölteni (ajánlatos egy kényelmes bélelt vacok). Szóval semmiképp nincsbaj, mert akkor : vagy rémálmai vannak, vagy alvási problémái. Mindkettő elég ritka, de semmi baja nincs a hörinek. Szóval hagyjad aludni, mert ha nem alszik jól akkor több idő kell neki hogy kipihent legyen. Legyen egy puha kényelmes vacka, és ha trauma miatt volt akkor ez valószínüleg (nem 100%, de az sem baj ha nem múlik el az se baj) elmúlik a macska eset után negyed évvel, de haalvásgondok akkor soncs SEMMI BAJ!! Csak nyugi kell neki:)

Üdv: Aki az előző válaszokat is írta:)

2015. febr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem olyan rég volt, november vége körül.
2015. febr. 9. 15:16
 6/6 anonim válasza:

Ígyse-úgyse kell aggódni, csak ha alszik ne nagyon ébresztgesd fel, csak ha nagyon csipog és nyugtalan :)

Üdv megint én :)

2015. febr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!