Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Roborovszkij törpehörcsögeim...

Roborovszkij törpehörcsögeim miért verekednek?

Figyelt kérdés
Már 4 hónapja nálam vannak, eddig semmi bajuk nem volt (elvileg testvérek) de egy hete visítanak csipognak mind a ketten, és folyton a ketrec mellett kell lennem, mert akkor abbahagyják, ahogy szétszedem őket. Ja igen, eddig nem, de mostmár harapnak engem is alig merek hozzájuk nyúlni. Mitől lettek ilyenek? Mind a kettő lány.

2015. márc. 16. 01:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Azonos nemű állatoknál a dominancia miatt is lehet ilyen. Ivarérettségnél kezdődik. Ez nálam a teknőseimnél is így volt, hiába volt az egyikük olyan kedves, és barátságos, amilyenre nem is gondolna az ember, az terráriumban csomószor parádéztak, ők is csajok vtak. Ezt úgy lehet megoldani, hogy elszeparálod őket egymástól, ez a biztos megoldás. Javaslom, hogy minél hamarabb, mert akár komoly sérülés is lehet belőle.. az egyik teknősöm a másik ujjpercét is leharapta.. és nem sokkal azután pusztult el, valószínűleg a fertőzésben. Volt már vagy 5-6 éve, de azóta is sokszor elszomorom miatta.
2015. márc. 16. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a robikat lehet együtt tartani, ellentétben a többi fajtával. Nem értem, miért ugrottak össze, hiszen pont azt írja mindenki, hogy ez az egyedüli fajta, amelyik megtűri a társat. :/ Inkább tedd külön őket, nehogy baj legyen...
2015. márc. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!