Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Véresre verték egymást a...

Véresre verték egymást a dzsungáriai törpehörcsögeim! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van két dzsungáriai törpehörcsögöm akik elméletileg már egy jó ideje egy pár! 2 hónapja vettem őket eddig semmi baj nem volt, de ma reggel felébredtem és olyan hangokat adtak ki mint akik ölik egymást! Szétválasztottam őket és akkor láttam, hogy a lány tiszta vér a feje a hasa a háta csak a lábai voltak épek. A fiúnak nagyobb baja nincs csak egy kicsit sántikál, de ahogy láttam nem olyan komoly a sérülése! Most mit kéne tennem?

2012. szept. 19. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vedd őket külön, de azonnal!

A dzsungi egyébként se társas állat. A lányt vidd orvoshoz és ne tedd össze őket újra légyszíves. Remélem túl éli...

2012. szept. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors vàlaszt! A szét választás megtörtént! Az állarorvoshoz meg elviszem amint tudom! De nem értem miért most verekedtek össze hisz eddig is együtt voltak és szerettèk egymást, mindig együtt aludtak meg minden.
2012. szept. 19. 11:04
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

A barátnőm hörcsögei lánytestvérek voltak és 1 év után elkezdték egymást verni, addig boldogság volt...

A hörcsög a természetben is egyedül él, nagyon védik a területüket. Tényleg remélem, hogy nem lesz baja a kislánynak! Kölykeik is voltak/vannak nekik?

2012. szept. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát mèg nem voltak kölykeik de egy ideje arra gyanakszom hogy a làny vemhes mert egy időszakban a fiùt a làny nem engedtebe. De pár hete megint együtt alszanak.
2012. szept. 19. 11:21
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
A hörcsögök nem szeretik egymást, legfeljebb elviseli egy ideig mert mit tehetne ha kis helyre össze vannak zárva... de ebből most lett elegük. Sosem szabad kettőt együtt tartani.
2012. szept. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
Ebből remélem tanultál, hogy semmilyen hörcsög fajtát nem szabad együtt tartani, ők egyedül érzik jól magukat! Külön tartsd őket, akár fiúk, akár lányok, akár kétféle neműek, akár testvérek, akár nem!!!!
2012. szept. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mekkora helyen voltak összezárva? Mert én már 6 éve folyamatosan tartok együtt dzsungi párokat, és soha nem volt verekedés belőle. Ez mondjuk biztosan függ a két höri természetétől is, de nálam semmi gond nincs velük. A mostani pár 2,5 éve él együtt boldogságban és soha nem verekedtek. Én úgy gondolom, hogy inkább azért nem férnek meg egymás mellett a hörik, mert kicsi a hely. Az enyéim egy 40 cm x 60 cm alapterületű 30 cm magas terráriumban vannak.
2012. szept. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! :-) Hála istennek a lány hörimnek nincsenek olyan nagy sérülései mint amilyen csúnyàn nézett ki. Ma már nagyon jól van fut és rendesen eszik. Amugy lehet benne valami mert nálam kisebb a helyük!
2012. szept. 20. 10:21
 9/9 anonim ***** válasza:
42%
Olvastam,hogy ivarérésig nyugottan tarthatóak együtt pl. testvérpárok de utána gond lesz elöbb-utóbb.
2012. szept. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!